Wydział ds. bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich Podlaskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że w dniu 29.09.2019r. w godz. 9:00 – 15:00 odbędzie się kurs dla Spikerów w oparciu o Pakiet Spikera PZPN. Zajęcia odbędą się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, na którym swoje mecze rozgrywa Jagiellonia Białystok, a poprowadzi je spiker Reprezentacji Polski w piłce nożnej Pan Piotr Szefer. Po ukończeniu kursu każdy kandydat uzyska Certyfikat Spikera uprawniający do pełnienia tej funkcji na meczach piłki nożnej III ligi oraz niższych klas rozgrywkowych.

Program kursu obejmuje szeroki wachlarz zagadnień niezbędnych z punktu widzenia pracy spikera, w szczególności zasady pracy spikera i jej aspekty prawne, najlepsze praktyki w zakresie obsługi imprez sportowych, zagadnienia językoznawcze oraz zasady tworzenia prawidłowych i skutecznych komunikatów.

Uczestnictwo w kursie dla przedstawicieli klubów uczestniczących w rozgrywkach organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej (w tym III ligowych) jest bezpłatne dla pierwszych 15 osób (po jednej osobie z danego klubu). Odpłatność dla pozostałych uczestników wynosi 200 zł. Osoby, które zgłosiły się wcześniej, prosimy o potwierdzenie swojego udziału. W celu zgłoszenia należy przesłać swoje dane: imię i nazwisko, klub, data urodzenia, nr telefonu, adres e-mail w terminie do 15 września 2019r. na adres wgorlo@poczta.onet.pl.