W środę 24 kwietnia w Redzie, reprezentacja Podlasia dziewczyn U – 16 rozegrała mecz z reprezentacją województwa Pomorskiego. Spotkanie stało na dobrym poziomie, obie drużyny wypracowały po kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich wykorzystały w pierwszej połowie zawodniczki Pomorskiego i strzałem zza pola karnego objęły prowadzenie. W drugiej połowie sytuacji było trochę mniej. W końcówce meczy znacznie zwiększyliśmy siłę ataku stawiając wszystko na jedną kartę. Manewr się powiódł. Po kolejnym kontrataku i dośrodkowaniu Martyny Duchnowskiej w pole karne zawodniczka gospodyń zagrała piłkę ręką w polu karnym. Rzut karny w ostatniej minucie meczu z wielkim spokojem wykorzystała Monika Boguszewka. Doliczone trzy minuty niczego nie nie zmieniły i mogliśmy się cieszyć z remisu ze zdecydowanym faworytem naszej grupy. Dziewczyny zostawiły dużo serca na boisku, pokazały dobre przygotowanie techniczne i taktyczne. Na pochwały zasłużył cały zespół.

Skład: Fiedorczuk – Kopacz, Pokropowicz, Januszkiewicz, Przestrzelska – Boguszewska, Brzózko, Omelianowicz, Słowikowska – Zambrzycka, Duchnowska.

Zagrały jeszcze: Sokołowska, Żochowska. Rezerwowa bramkarka: Sacharewicz

Dzięki temu remisowi dziewczęta z Podlasia zagrają w ostatnim meczu grupy 8 maja w Białymstoku o awans do kolejnej fazy rozgrywek z Kujawsko – Pomorskim ZPN. Sztab trenerski stanowią: Wojciech Sokół, Aleksandra Zubrzycka i Maciej Tarnacki.