Wydział ds. bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich Podlaskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że po zakończeniu sezonu 2018/2019 zorganizowany zostanie kurs dla Spikerów w oparciu o Pakiet Spikera PZPN – multimedialne narzędzie opracowane przez najlepszych ekspertów w tej dziedzinie. Zajęcia odbędą się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, na którym swoje mecze rozgrywa Jagiellonia Białystok, a poprowadzi je m.in. spiker Reprezentacji Polski w piłce nożnej Pan Piotr Szefer. Po ukończeniu kursu każdy kandydat uzyska Certyfikat Spikera uprawniający do pełnienia tej funkcji na meczach piłki nożnej III ligi oraz niższych klas rozgrywkowych.

Program kursu obejmuje szeroki wachlarz zagadnień niezbędnych z punktu widzenia pracy spikera, w szczególności zasady pracy spikera i jej aspekty prawne, najlepsze praktyki w zakresie obsługi imprez sportowych, zagadnienia językoznawcze oraz zasady tworzenia prawidłowych i skutecznych komunikatów.

Uczestnictwo w kursie dla przedstawicieli klubów uczestniczących
w rozgrywkach organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej (w tym III ligowych) jest bezpłatne dla pierwszych 15 osób (po jednej osobie z danego klubu), które jako pierwsze, zgłoszą swój udział w szkoleniu. Odpłatność dla pozostałych uczestników wyniesie 200 zł. W celu zgłoszenia należy przesłać swoje dane: imię i nazwisko, klub, data urodzenia, nr telefonu, adres e-mail w terminie do 31 marca 2019r. na adres
wgorlo@poczta.onet.pl. Po zebraniu odpowiedniej ilości osób zostaną one powiadomione o szczegółach kursu.