W sobotę 2 lutego odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt w kategorii „Orlik”. Praktycznie wystąpiły najlepsze drużyny w tej kategorii w naszym województwie. W turnieju wystąpiło 8 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy. Ekipy z dwóch pierwszych miejsc w swoich grupach tworzyły kolejną grupę “Ligę Mistrzyń” grając między sobą o miejsca 1-4. Reszta zespołów tworzyła “Ligę Europy” grając o miejsca 5-8. Mecze zarówno w rozgrywkach grupowych jak i finałowych były bardzo zacięte i ich wynik był otwarty do końca spotkania.

Turniej stał na bardzo dobrym poziomie oraz dostarczył wiele emocji. Dowodem na to jest fakt że na koniec o pierwszym miejscu decydowały rzuty karne. A dwa zespoły uplasowały się na 3 miejscu z takim samym dorobkiem punktów i bramek. Ostatecznie w rzutach karnych zwyciężyła pierwsza drużyna APD EKOSPORT Białystok pokonując KS Włókniarz Białystok 3:2.

 

Końcowa klasyfikacja:

“LIGA MISTRZYŃ”

  1. APD EKOSPORT BIAŁYSTOK I
  2. KS WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK
  3. AP JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
  4. MOSiR ŁOMŻA

 

“LIGA EUROPY”

  1. MOSiR BIELSK PODLASKI
  2. DKS GRAJEWO
  3. AKADEMIA 2012 SUWAŁKI
  4. EKOSPORT II

 

Na koniec turnieju prezes APD EKOSPORT – Arkadiusz Studniarek i organizator turnieju Łukasz Studniarek wręczyli nagrody. Srebrne medale dla drużyn z Ligi Europy i złote dla drużyn Ligi Mistrzyń. Następnie uhonorowano statuetkami najlepsze zawodniczki z poszczególnych drużyn: EKOSPORT I – Klaudia Gruszewska, EKOSPORT II – Hanna Jaskowska, Jagiellonia Białystok – Wiktoria Zaczeniuk, KS Włókniarz Białystok Patrycja Malinowska, MOSiR Łomża – Maja Zysk, MOSiR Bielsk Podlaski, Akademia 2012 Suwałki – Oliwia Kuprewicz, DKS Grajewo – Weronika Piaszczyńska.

Statuetki otrzymały też zawodniczki w trzech kategoriach: najlepszą zawodniczką turnieju została Zosia Szulska z APD EKOSPORT I Białystok, królową strzelczyń Wiktoria Hodujko z KS Włókniarz Białystok, a najlepszą bramkarką Klaudia Jurgielewicz z Jagiellonii Białystok.

 

Dla wszystkich uczestniczek turnieju jak i trenerów za obecność i świetny turniej wielkie dzięki!!! Dodatkowe podziękowania dla wszystkich licznie zebranych kibiców!!