VII BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE
24 – 25 CZERWCA 2023 KORYCIN / BOISKA NAD ZALEWEM

Ostatecznie w zawodach wystąpi 20 zespołów: 3 w kategorii KOBIETY oraz 17 w kategorii MĘŻCZYŹNI.
Szczegółowy harmonogram rozgrywek:
https://swampionsleague.com/harmonogram-rozgrywek-2023-dzien-i/

BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także największe w Polsce zawody skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej. Celem Błotnej Ligi Mistrzów jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej. Bazując na unikalnym położeniu Podlasia, Błotna Liga Mistrzów ma też na celu integrację poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. W Błotnej Lidze Mistrzów każdy jest Mistrzynią i Mistrzem, a na błotnej murawie łatwiej jest najeść się błota niż wstydu! To doskonała okazja, aby przypomnieć, że sport to nie tylko rywalizacja i walka o medale, ale także idea, która potrafi jednoczyć ludzi z całego świata.

trailer rozgrywek:
https://www.youtube.com/watch?v=b1STU8nIeCg

Nasze rozgrywki to najzabawniejsze, najbrudniejsze i najbardziej ekstremalne zawody piłki nożnej w Europie Środkowej i mimo że błoto wszędzie wydaje się być takie samo, zapewniamy, że to podlaskie ma wyjątkowy, oryginalny „smak”! Skoro Eskimosi mają ponad 20 określeń na śnieg, my znajdziemy jeszcze więcej słów na określenie błota, mając w pamięci, że już Hipokrates dowodził że „ciała ludzi odpoczywających w pewnych błotach wydają się zdrowieć i siły nabierać”.

W tych szczególnych, ciężkich czasach przypominamy wszystkim zawodnikom i widzom nasze motto „Obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”.

Honorowy Patronat:
Podlaski Związek Piłki Nożnej

organizatorzy:
Fundacja OKNO NA WSCHÓD
Gmina Korycin

przyjaciele i fundatorzy nagród:
Podlaski Związek Piłki Nożnej
DrTusz
Browar Waszczukowe
Autoserwis Kempisty