W dniach 23-25.09.2022 odbył się I turniej makroregionalny Rozgrywek Reprezentacji WZPN Trampkarek U-15 w sezonie 2022/2023, mecze rozegrano na boiskach piłkarskich w Piątnicy, oraz MOSiR -u Łomża. Mecze rozgrywane są systemem „każdy z każdym, po dwa mecze rozegrano w sobotę, na zawsze gościnnych obiektach GKS Forty Piątnica, oraz po jednym niedzielnym spotkaniu na dobrze przygotowanych płytach trawiastych łomżyńskiego MOSiR, mecze są rozgrywane równolegle. Wszystkie drużyny były zakwaterowane w Domu Studenta „Rubikon” w Łomży. Wyniki sobotnich meczów:

  1. Podlaski ZPN – Pomorski ZPN – 0:1
  2. Warmińsko – Mazurski ZPN – Kujawsko – Pomorski ZPN – 0:2
  3. Pomorski ZPN – Kujawsko – Pomorski ZPN – 1:1
  4. Podlaski ZPN – Warmińsko – Mazurski ZPN – 3:2

Nasze zawodniczki w obu sobotnich meczach pokazały się z bardzo dobrej strony, przegrywając pechowo, po dość przypadkowej bramce w pierwszym meczu z Pomorskim ZPN, natomiast w drugim meczu już w 5 minucie przegrywaliśmy 0:2 by po kapitalnej walce i determinacji zwyciężyć 3:2, bramki dla naszej drużyny strzeliły: Weronika Piaszczyńska – 2 i Wiktoria Zaczeniuk – 1.  

Wyniki niedzielnych meczów:

  • Warmińsko – Mazurski ZPN – Pomorski ZPN – 0:4
  • Kujawsko – Pomorski ZPN – Podlaski ZPN – 0:1

Był to typowy mecz walki, obie drużyny zostawiły dużo sił i serca na murawie, a jedyna bramka padła w pierwszej połowie meczu po indywidualnej akcji Wiktorii Konert. Wielkie słowa uznania dla wszystkich kadrowiczek, oraz kadry trenerskiej: p. Dariuszowi Narolewskiemu, p. Ewelinie Zaczeniuk i p. Mariuszowi Gałczykowi.

Tabela po I turnieju:

  1. Pomorski ZPN – 7 pkt. 6:1
  2. Podlaski ZPN – 6 pkt. 4:3
  3. Kujawsko – Pomorski ZPN – 4 pkt. 3:2
  4. Warmińsko – Mazurski – 0 pkt. 2:9

Kolejny turniej za miesiąc zorganizuje Kujawsko – Pomorski ZPN