Od 15. maja na boisku SP 51 przy ul. Kluka trwają rozgrywki Prologu I Edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej, nad którymi jako Podlaski ZPN objęliśmy Patronat.
Jako regionalny Związek piłkarski dbamy nie tylko o rozwój piłki młodzieżowej, prowadzonych przez nas niższych klas rozgrywkowych czy też Futsalu. Po raz pierwszy w swej historii postanowiliśmy wesprzeć także w pełni amatorskie rozgrywki dedykowane takowym drużynom.
W powstałym wiosną tego roku projekcie pod nazwą Podlaska Liga Piłkarska pasję gry w piłkę nożną mogą realizować nie tylko ci, którzy zaniechali już swą grę w klubach zrzeszonych w naszym Związku ale także zawodnicy pełnoletni, którzy poprzez rywalizację w PLP chcieliby w przyszłości zasilić kluby z naszego regionu. Po tak krótkim okresie czasu od startu tych rozgrywek już widzimy pierwsze tego typu efekty.
Oczywiście poza wyżej wymienionymi grupami osób doskonale w tych rozgrywkach odnajdują się również ludzie, którzy z racji swych obowiązków życiowych od zawsze swój wolny czas poświęcali i poświęcają nadal wspólnej pasji – piłce nożnej. By podnieść poziom tych rozgrywek w każdej z drużyn może występować do pięciu zawodników zrzeszonych w podlaskich klubach Klasy Okręgowej i A-klasy.
Obecnie trwają zgłoszenia do Superpucharu I Edycji Podlaskiej Ligi Piłkarskiej, który odbędzie się w dniach 10., 16. i 17. Października.
Pozostało jedynie pięć wolnych miejsc, których rozszerzenia ze względu na ustalony już system walki o Superpuchar Organizatorzy nie przewidują. Przy okazji zgłoszenia do tych zmagań można również zgłosić swą drużynę do Ligi Halowej, która będzie kontynuacją I Edycji PLP.
Zgłoszenia chętnych drużyn przyjmowane są pod adresem kontakt@podlaskaliga.pl.
Zapraszamy też do odwiedzenia strony internetowej rozgrywek www.podlaskaliga.pl a także śledzenia tych rozgrywek poprzez media społecznościowe na Facebook i Youtube.
Naszym zadaniem oprócz propagowania gry w piłkę nożną jest także udzielanie wsparcia wszelkim tego typu przedsięwzięciom jak powstała wiosną Podlaska Liga Piłkarska. W kolejnych latach, wraz z Organizatorami PLP będziemy wspólnie działać w kierunku rozwoju piłki amatorskiej na Podlasiu.

RAZEM ZMIENIAMY PODLASKĄ PIŁKĘ!

DOŁĄCZ DO PLP!