Choć już od kilku miesięcy młodzi piłkarze z Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego trenują zgodnie z nowym programem, dopiero dziś oficjalnie podpisano umowę, która pozwoli przez najbliższe trzy lata szkolić młody narybek w naszej narodowej dyscyplinie sportowej.

Piłkarska Przyszłość z Lotosem, to unikatowy w skali kraju piłkarski program szkoleniowy dla dzieci i młodzieży. Obejmuje zarówno chłopców jak i dziewczynki. Młodzi pasjonaci piłki nożnej mają dzięki niemu nie tylko możliwość trenowania według najnowocześniejszych wytycznych w tej dyscyplinie sportowej, ale także rozwijania swoich zainteresowań sportowych i poprawiania ogólnej kondycji fizycznej.

– Grupa Lotos będzie miała możliwość rozwoju swojego programu, który prowadzi od 2012 roku. Białystok jest już piętnastym ośrodkiem, w którym prowadzi się szkolenia w zakresie rozwoju piłki nożnej. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie dla nas korzystna – powiedział jeszcze przed oficjalnym podpisaniem umowy Wiesław Labuda, szef sponsoringu Grupy Lotos. – Grupa Lotos jest dość mocno w piłce nożnej, ale w ogóle w sporcie. Bo są i skoki narciarskie, i reprezentacja polskich piłkarzy. W jednym i w drugim przypadku wiążemy się z naszymi partnerami na takiej zasadzie, że jesteśmy w tym dużym sporcie i w tym małym, bo uważamy, że dobry program szkoleniowy, daje mistrzów – dodał.

Miasto Białystok jest pierwszym miastem w województwie podlaskim, które dołączyło do unikatowego projektu szkoleniowego. Do tej pory był on realizowany głównie w województwie pomorskim. W niedalekiej przyszłości, z tego opracowanego przez najlepszych fachowców złożonego programu, będą korzystać inne ośrodki w Polsce. Realizuje go operator zewnętrzny – Akademia Piłkarska LG, który nadzoruje też przez cały czas proces szkolenia oraz postępy młodych zawodników i zawodniczek.

Mamy tutaj do czynienia w Białymstoku z klubem, mówię tu oczywiście o MOSP-ie, który jest znany z tego, że wiele osiągnął, dobrze szkoli i może się pochwalić wychowankami, którzy grają w piłkę na wysokim poziomie. I mam nadzieję, że nasz udział sprawi tylko, że to szkolenie będzie tylko lepsze – powiedział Tomasz Bocheński szefujący Akademii Piłkarskiej LG – Piłkarska Przyszłość z Lotosem.

Jestem trochę zszokowany tym, co się dzieje. Mogę tylko podziękować Grupie Lotos, że jako pierwszy wybrała spoza województwa pomorskiego nasz ośrodek. Obiecuję, że szkolenie będzie odbywało się prawidłowo i doczekamy się niedługo dobrych wychowanków – przekazał prezes Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku, Stanisław Bańkowski.

Aktualnie programem Piłkarska Przyszłość z Lotosem objętych jest w kraju ponad 3 tysiące młodych piłkarzy. Z biegiem czasu, będzie ich coraz więcej. Już jutro na naszych łamach będzie można więcej dowiedzieć się o samym programie, a także możliwościach, dla dzieci i młodzieży, jakie daje na przyszłość.

źródło: mosp.com.pl