Polski Związek Piłki Nożnej zaprasza do oglądania finałowego turnieju kwalifikacji do reprezentacji Polski w eFutbolu. W dniach 22-24 kwietnia na kanale Łączy nas piłka na portalu Facebook zostaną pokazane mecze 8 najlepszych zawodników w kraju w grzej FIFA21. Każdy z nich liczy na dołączenie do kadry i reprezentowanie Polski w kwalifikacjach do mistrzostw świata FIFA eNations Cup.

Turniej finałowy to zwieńczenie bardzo intensywnej części sezonu dla graczy. Aby móc w nim uczestniczyć, należało pokazać swoje umiejętności w otwartych dla kibiców piłki nożnej turniejach organizowanych w ramach projektu PZPN eFutbol takich jak PZPN ePuchar Polski czy PZPN ePuchar Kibica. Dodatkowo o miejsca w finałach rywalizowano podczas rozgrywek Ekstraklasa Games oraz międzynarodowych turniejów z cyklu FIFA Global Series.

Na konsoli Xbox One, która rozpoczyna rozgrywki w czwartek, zobaczymy Bartosza „bejott” Jakubowskiego, Damiana „Natsu” Gajewskiego, Mateusza „Laueritto” Lauera oraz Piotra „Piterek” Kochana. W piątek będziemy świadkami rywalizacji na konsoli PlayStation 4, a w gronie finalistów są Jakub „Cyanide” Mikołajewski, Kamil „Riptorek” Soszyński, Piotr „Pontonix” Szczepanik i Maksymilian „Zalewskyy” Zalewski.

Rywalizacja odbędzie się w trybie FIFA 21 Ultimate Team, gracze będą mieli do dyspozycji wszystkie dostępne karty w grze. Format turnieju finałowego to drabinka podwójnej eliminacji (Double Elimination Bracket) z pojedynkami rozgrywanymi w trybie BO2 (mecz + rewanż). Harmonogram finałów PZPN eFutbol jest następujący:

– Czwartek od 20:00 – ćwierćfinały i półfinały Xbox One;
– Piątek od 20:00 – ćwierćfinały i półfinały PlayStation 4;
– Sobota od 15:00 – finały Xbox One oraz PlayStation 4.

Poza główną transmisją na kanale Facebook – Łączy nas piłka, transmisja będzie również dostępna na kanałach Twitch.TV/Kamyk i fb.com/KartomaniaFUT. W roli komentatorów tego wydarzenia wcielą się YouTuber – Adrian „Kamyk” Kamiński oraz działacz na rzecz sceny FIFA – Krzysztof „Mr. Cogito” Lenarczyk. Studio przedmeczowe będzie prowadzić Tomasz „Bandit” Borys, a na stanowisku ekspertów zameldują się Bartosz „Seven” Majewski i Patryk „Mayor” Majewski.

Drużyna powołana przez Polski Związek Piłki Nożnej jako jedyna jest uprawniona do rywalizacji w międzynarodowych rozgrywkach organizowanych przez FIFA. W reprezentacji obecnie znajduje się 4 zawodników, którzy zapewnili sobie w niej udział przez wybitne wyniki w FIFA 20 – Damian „Damie” Augustyniak, Gracjan „Polako” Gołębiewski, Miłosz „milosz93” Bogdanowski i Kacper „Furman” Furmanek. Więcej informacji o projekcie esportowym PZPN eFutbol można znaleźć w mediach społecznościowych na kanale Łączy nas eFutbol na portalach Facebook (fb.com/PZPNeFutbol) oraz Twitter (twitter.com/PZPNeFutbol), a także na portalu laczynaspilka.pl.