We wtorek 25.09 w Piątnicy odbyła się I kolejka Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski U14, rywalem dziewcząt z Podlaskiego ZPN była drużyna z Warmii i Mazur.

Podlaski ZPN U14 – Warmińsko-Mazurski ZPN U14 1:1

Bramki: Radulska 24

Skład: Ostasiewicz, Ziółkowska, Pieszko, Ostaszewska, Sajewska, Trzcinka, Borowa, Uszyńska, Tupalska, Radulska, Hryniewicka, Bałdyga, Popkowska, Lubak, Ziemkiewicz, Markowska


Mecz był bardzo emocjonujący i obfitował w wiele sytuacji bramkowych, oraz pojedynków jeden na jeden. W pierwszej połowie to nasze dziewczyny prowadziły grę i próbowały różnych rozwiązań ataku na bramkę przeciwniczek. Ukoronowaniem jednej z nich była bramka Mileny Radulskiej w 24 minucie, która wykończyła składna akcję całego zespołu. Mimo jeszcze kilku okazji w tej części meczu, wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa to heroiczne ataki przyjezdnych, skutecznie odpierane przez Podlasianki, które nie chcąc być dłużne co rusz wyprowadzały groźne kontrataki. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miała Hania Tupalska, gdy znalazła się w sytuacji 1 na 1 z bramkarką gości, jednak nie potrafiła skierować futbolówki do bramki. Niewykorzystana sytuacja szybko mogła się zemścić, ale przeciwniczki oddając strzał na pusta bramkę, trafiły w słupek. Co się odwlecze to nie uciecze, mówi Staropolskie przysłowie… na 3 minuty przed końcem meczu, po zamieszaniu i dość przypadkowej bramce, przeciwniczkom udało się doprowadzić do wyrównania.
Mimo, iż byliśmy bardzo blisko wygranej, należy się cieszyć z remisu wywalczonego w meczu przeciwko bardzo wymagającemu rywalowi.

źródło: Marcin Augustynowicz