W dniu wczorajszym Zarząd Podlaskiego Związki Piłki Nożnej, Wydział Bezpieczeństwa, Wydział Gier i Ewidencji miał przyjemność spotkać się z przedstawicielami klubów piłki seniorskiej IV ligi, Klasy Okręgowej i A klasy.

 

Spotkanie otworzył Prezes Sławomir Kopczewski który przedstawił tematy, które będą poruszane na spotkaniu.

W IV lidze głównym tematem był Pro Junior System, który zostaje wprowadzony od najbliższego sezonu. Przedstawiony został system premiowy dla pierwszych 5 drużyn sklasyfikowanych w systemie , cele i założenia programu.

Omawiana była propozycja wprowadzenia od najbliższego sezonu kamer do IV ligi, które umożliwią nagrywanie spotkań. Kluby miały by obowiązek umieszczania całych spotkań jak i skrótów z meczu na stronie Podlaskiego ZPN.

Tematem dość istotnym poruszanym w każdej klasie rozgrywkowej było zwiększenie ilości zmian zawodników. Propozycje, które zostały zaproponowane to zwiększenie w IV lidze do 5 zmian zaś w Klasie Okręgowej jak i A klasie do 6 zmian.

Zostały również zaprezentowane i omówione najważniejsze zmiany w nadchodzącym sezonie przez WGiE przez Przewodniczącego Antoniego Plonę i Wiceprzewodniczącego Ryszarda Pabiana.

Wydział Bezpieczeństwa reprezentowany przez Przewodniczącego Waldemara Gorlo i Sekretarza Tomasza Organka przedstawił 4 aspekty.

Wspomniał i zachęcał do brania udziału w kursach organizowanych przez PZPN. W dniach 6-9 grudnia 2018 roku w Kielcach odbędzie się piąty Centralny Kurs Spikerski PZPN. Takie wydarzenie to nie tylko potężna dawka spikerskiego know-how, ale także jedyna okazja na uzyskanie certyfikatu uprawniającego do prowadzenia meczów piłkarskich na wszystkich szczeblach rozgrywkowych w Polsce.

Następnym tematem był rozwój piłki amatorskiej w naszym województwie przedstawiany przez Specjalistę z PZPN Huberta Siejewicza. Przedstawione zostały założenia programu, które w przeciągu 4-5 lat wpłyną znacząco na zwiększenie popularyzacji piłki amatorskiej, zwiększeniu ilości osób grających w piłkę nożną. Planowane jest wprowadzenie Ligi, turniejów oldboy, grup branżowych itp.