Konkurs z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na 2018 r. został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły 133 wnioski, a dofinansowanych zostanie 65 zadań. Zarząd Województwa Podlaskiego przeznaczył na ten cel prawie 1,1 mln zł dofinansowania. W piątek, 6 kwietnia Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Województwa Bogdan Dyjuk podpisali umowy z sześcioma wojewódzkimi stowarzyszeniami, które zrealizują większość imprez sportowych w regionie w tym roku.

Ilustracja do artykułu IMG_5725.JPG

– Ten konkurs to przede wszystkim wsparcie sportowe dzieci i młodzieży, a wszyscy wiemy, że z tego młodego narybku wyrastają mistrzowie. To dofinansowanie pozwoli na bardziej efektywne prowadzenie kultury fizycznej dzieci i młodzieży w regionie, na rozwój sportu wyczynowego, czy sportu osób niepełnosprawnych. Życzę wam, byście jak najlepiej spożytkowali to wsparcie finansowe – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński.

Umowy z marszałkami podpisali dziś Podlaska Federacja Sportu, Podlaskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „Start”, Podlaski Związek Piłki Nożnej, Podlaski Okręgowy Związek Badmintona i Miejski Klub Sportowy „Ślepsk” Suwałki.

– Chcielibyśmy, jak co roku, by akceptację otrzymały wszystkie wnioski, złożone na konkurs i by wszyscy mogli otrzymać dofinansowanie, niestety nie wszystkie wnioski mogliśmy pozytywnie rozpatrzeć, tak krawiec kraje, jak materii staje. Jednakże ogłosiliśmy kolejne konkursy, dotyczące promocji sportu i innych przedsięwzięć sportowych, więc będzie jeszcze możliwe wsparcie samorządu – zapowiedział Bogdan Dyjuk – Chcielibyśmy też różne przedsięwzięcia sportowe wpisać w obchody 100-lecia Sportowej Niepodległości.

Podczas podpisywania umów prezesi organizacji sportowych przedstawili zadania, jakie zamierzają w tym roku zorganizować. Wśród wymienianych imprez pojawiały się regionalne i międzynarodowe, rokroczne i takie, które odbędą się po raz pierwszy. Warto zwrócić uwagę na Dzień Sportu Integracyjnego w Białymstoku w czerwcu, podczas którego zostanie rozegrany mecz koszykówki na wózkach, czy turniej szermierki na wózkach; Memoriał im. Józefa Gajewskiego w siatkówce we wrześniu w Suwałkach; czy Klubowe Mistrzostwa Europy w Badmintonie, które odbędą się w czerwcu w Białymstoku.

– Polska otrzymała prawo organizacji Mistrzostw Europy w Badmintonie, a że najsilniejsze kluby znajdują się w Podlaskiem, stąd mistrzostwa odbędą się w Białymstoku. Mam nadzieję, że nie zrobimy gorzej, niż Francuzi czy Duńczycy – powiedział prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Badmintona Lech Szargiej.

Prezes Szargiej zrobił też niemałą niespodziankę marszałkom – wręczył im pamiątkowe medale z okazji 40-lecia Polskiego Związku Badmintona.

Lista dofinansowanych zadań – w załączniku poniżej

Zadania_dofinansowane_przez_Zarzad_Wojewodztwa_Podlaskiego

Galeria zdjęć, źródło: wrotapodlasia.pl

[envira-gallery id=”7962″]