Za zgierskimi Końmi Mechanicznymi pierwszy mecz barażowy o awans do I Ligi Futsalu. Nasza drużyna rozbiła wczoraj Futsal Club Zambrów aż 12:4 i jest w znakomitej sytuacji przed meczem rewanżowym.

Konie Mechaniczne Zgierz rozegrały pierwszy mecz barażowy o awans do I Ligi Futsalu. Zgierzanie podejmowali we własnej hali Futsal Club Zambrów. Przed spotkaniem Prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Adam Kaźmierczak wręczył na ręce kapitan Koni, Arkadiusz Błaszczyka, puchar za zwycięstwo w łódzkiej grupie II Ligi Futsalu.

Od początku spotkania to zgierzanie byli stroną przeważającą i stwarzali sobie kolejne okazje do zdobycia goli. Skuteczność Koni była jednak bardzo słaba – w znakomitych sytuacjach pomylili się m.in. Sadłecki, Arkadiusz Błaszczyk czy Igor Olesiński. Na swoją okazję cierpliwie czekali natomiast przyjezdni i już w pierwszej z sytuacji podbramkowych pokonali Sobczaka.

Obraz gry się nie zmieniał. Konie Mechaniczne przeważały, a FC Zambrów.. strzelał gole. I tak na tablicy wyników pojawił się wynik 0:3. Następnie inicjatywę przejęli rywale, którzy kontrolowali przebieg spotkania, mają w zanadrzu korzystny rezultat. Zawodnicy z Zambrowa mieli również mnóstwo szczęścia, bowiem ich drużynę od straty gola kilkukrotnie obroniły słupki i poprzeczka.

Na szczęście jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali zmniejszyć straty. Najpierw gola zdobył Arkadiusz Błaszczyk, a minutę później kontaktowe trafienie zaliczył Wojciech Banaszczyk. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:3.

Druga połowa to już teatr jednego aktora. Zgierzanie zdominowali swoich rywali, w końcu popisując się skutecznością na wysokim poziomie. Strzelanie rozpoczął Norbert Błaszczyk, a jego koledzy dołożyli jeszcze dziewięć trafień! Z bardzo dobrej strony między słupkami zgierskiej bramki pokazał się Maciej Kaźmierski, który bardzo pewnymi interwencjami zatrzymywał przeciwników z oddalonego o ponad 250 kilometrów, Zambrowa. Co ciekawe, Kaźmierski zdobył też jedną z bramek dla swojej drużyny!

Ostatecznie gospodarze rozgromili swoich przeciwników aż 12:4 i są w świetnej sytuacji przed meczem rewanżowym na terenie rywala, który prawdopodobnie odbędzie się w nadchodzącym tygodniu.

Konie Mechaniczne Zgierz – Futsal Club Zambrów 12:4

Konie: Sobczak Paweł – Błaszczyk, Norbert, Brzosko Amadeusz, Sadłecki Mateusz, Błaszczyk Arkadiusz
Rezerwowi: Kaźmierski Maciej – Olesiński Igor, Michalak Arkadiusz, Baszczyński Krzysztof, Kowalski Dominik, Banaszczyk Wojciech, Retkowski Patryk

FC Zambrów: Iroszkowski Rafał – Mieczkowski Krzysztof, Pasko Patryk, Jastrzębski Tomasz, Frołow Łukasz
Rezerwowi: Flery Robert, Krasowski Robert, WIśniewski Łukasz, Gołaszewski Emil, Konpoka Mateusz, Łukasiuk Łukasz

Źródło, galeria zdjęć: ezg24.net