Mobilna Akademia Młodych Orłów czyli nowy innowacyjny projekt PZPN, który ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju oraz edukować trenerów. Działalność w woj. podlaskim rozpoczynamy już od początku kwietnia. Pod koniec miesiąca na stronie Podlaskiego ZPN oraz portalu Łączy Nas Piłka zostanie podany harmonogram 12 pierwszych wizyt szkoleniowych, które odbędą się w kwietniu na terenie całego województwa. W tym miejscu serdecznie zachęcamy do współpracy lokalne samorządy, kluby oraz szkoły, które chciałyby zorganizować szkolenie na terenie swojej gminy.

Wszelkich niezbędnych informacji udzielą trenerzy koordynatorzy:

Mirosław Dymek tel. 501-558-426 mail: miroslaw.dymek@pzpn.pl

Michał Klimowicz tel. 501-558-423 mail: michal.klimowicz@pzpn.pl

 

​Przypomnijmy, czym jest Mobilna Akademia Młodych Orłów. W lutym 2018 roku, na konferencji w Warszawie, PZPN zaprezentował nowe projekty Departamentów Szkolenia oraz Grassroots, których celem ma być podniesienie świadomości oraz jakości piłkarskiej edukacji. Jednym z trzech nowych projektów, które skoncentrowane są na szkoleniu jest Mobilna Akademia Młodych Orłów.

 

Mirosław Dymek, Michał Klimowicz

„Na każde województwo będzie dwóch trenerów, wspartych w pełni wyposażonym w piłkarski sprzęt autem będą trzy dni w tygodniu spędzać w trasie. – Prawdziwy trener inspiruje nie tylko zawodników, ale też swoich kolegów po fachu – mówiła Magdalena Urbańska, Dyrektor Departamentu Grassroots PZPN. – Te zespoły trenerskie będą nie tylko identyfikowały lokalne talenty, ale też służyły kształceniu trenerów. Będą mieli jednolity program, nauczali najnowszych trendów szkoleniowych oraz prowadzili praktyczne pokazy treningów”. Mobilna AMO ma dotrzeć do wszystkich powiatów w Polsce.

Opiera się na DWÓCH FILARACH:

I FILAR:

– Prawidłowe utrzymanie procesu szkolenia dzieci i młodzieży (chłopców i dziewcząt) w Polsce: AMO (6-11), wojewódzkie związki piłki nożnej (13-15), Młodzieżowe Reprezentacje Polski (15-18)

– Regularne szkolenie udoskonalające zawodników reprezentacji wojewódzkich i przyszłych zawodników reprezentacji Polski

– Obserwacja i dalsza selekcja zawodników do Reprezentacji Młodzieżowych

– Praca wychowawcza- pokazanie drogi jak zostać profesjonalnym zawodnikiem

– Systematyczne uaktualnianie bazy reprezentantów województw oraz Polski.

 

II FILAR:

– Systematyczne dokształcanie trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą

– Edukacja trenerów klubowych oraz nauczycieli szkolnych

– JEDNOLITY PROGRAM SZKOLENIA – wyznaczanie kierunku szkolenia – podniesienie jakości poprzez realizację programu.

 

Zdjęcia; fot. Maciej Gilewski. Agencja Fotograficzna 058sport.pl jest częścią Agencji 400mm.pl