Skauci Bayernu Monachium przyjadą do Białegostoku szukać następcy Lewego!

Młodzieżowy Puchar Bayernu Monachium to turniej dla chłopców urodzonych między 1 stycznia 2002 a 31 grudnia 2003 r. W 2018 r. odbędzie się pierwsza polska edycja wydarzenia. Podczas niego zostanie wyłonionych 10 najlepszych graczy, którzy wezmą udział w finałach światowych na Allianz Arena. Podczas konferencji prasowej na Stadionie Miejskim w Białymstoku ogłoszono pierwszą polską edycję FC BAYERN YOUTH CUP 2018. W wydarzeniu wzięli udział: Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, Wiceprezydent Rafał Rudnicki, Legenda Bayern Monachium Giovane Elber, wychowanek Jagielloni i Białystok Tomasz Frankowski oraz Adam Pietrzykowski -Head of TV Production Eleven Sports.
Konferencję poprowadził dziennikarz sportowy Mateusz Święcicki. Nabory do turnieju w Polsce właśnie wystartowały. Młodzi zawodnicy urodzeni w latach 2002 i 2003 będą mieli okazję popisać się talentem i wziąć udział w krajowym finale w Białymstoku zaplanowanym na 22 kwietnia 2018 r. Zgłaszać mogą się zarówno młodzieżowe kluby sportowe, drużyny jak i zawodnicy indywidualni. Nagroda budzi ogromne zainteresowanie -to pięciodniowy obóz szkoleniowy w Monachium. Polskę będzie reprezentować na nim 10 osobowa drużyna. Któż nie chciałby zagrać na Allianz Arenie i poczuć się jak Robert Lewandowski? Turniej eliminacyjny drużyn amatorskich z Białegostoku zaplanowany jest na 17 kwietnia 2018 r., a zasady zgłoszeń opisane są na stronie www.bialystok.pl/turniej Turniejowi towarzyszyć będzie wielki piknik rodzinny podczas którego dzieci i ich rodzice spotkają się z Klausem Augenthalerem, przybiją piątkę z Bernim- maskotką Bayern Monachium, pokonają tor przeszkód czy sprawdzą wydolność swojego organizmu. Organizatorzy zaplanowali również okolicznościową wystawę pamiątek związanych z niemieckim klubem. Atrakcje przewidziane są na Stadionie Miejskim w Białymstoku 22 kwietnia w godzinach 10:00 -18:00. Pierwszą edycję FC BAYERN YOUTH CUP zorganizowano w 2012 roku. Do tej pory w wydarzeniu brało udział 7 krajów. W tym roku dołączyła do nich Polska. W turnieju FC BAYERN YOUTH CUP może wziąć udział młodzież w wieku 14 –16 lat, która przechodzie eliminacje drużynowe lub indywidualne. Udział w turnieju jest całkowicie darmowy, co daje szanse chłopcom z różnych środowisk społecznych. Nad wyłonieniem talentów czuwa reprezentant FC Bayern, od którego zależy końcowy skład zwycięskiej grupy. Białystok jest gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia. To doskonała okazja do promocji, a także kolejne ważne działanie w popularyzacji aktywności fizycznej i budowaniu sportowego wizerunku Miasta. Nowoczesny Stadion Miejski, doskonała infrastruktura sportowa, młodzież pełna pasji do piłki nożnej oraz liczne szkółki piłkarskie zadecydowały, że Białystok staje się epicentrum działań Bayernu Monachium w Polsce.
Cel wydarzenia jest prosty: Polacy chcą wysłać silną drużynę do finału FC BAYERN YOUTH
CUP 2018! Również młodzi białostoczanie mają okazję pokazać swój talent i zawalczyć
o wyjazd do Monachium, gdzie będą mogli szkolić się i przejść profesjonalne szkolenie pod okiem najlepszych światowych trenerów!
Zapisy: www.bialystok.pl/turniej orazwww.live-art.pl/turniej
v
Dodatkowe informacje:
Katarzyna ędrachowicz
kontakt@live-art.pl
+48 660 922 499