W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej przeprowadzono losowanie grup Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Pierwsza edycja zostanie zainaugurowana w najbliższy weekend. W dniach 17 i 18 lutego spotkania będą rozgrywane w halach OSiR Bemowo oraz AWF Warszawa, a udział wezmą zawodnicy w kategoriach U-11 oraz U-12. Poniżej przedstawiamy podział na grupy.


Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN odbywać się będą odrębnie w dwóch kategoriach wiekowych: U-12, czyli zawodnicy urodzeniu w roku 2006 i młodsi, a także w kategorii U-11, czyli piłkarze, którzy urodzili się w 2007 roku oraz młodsi. Turniej będzie rozgrywany w Warszawie na dwóch obiektach – w hali OSiR na Bemowie oraz na terenie AWF-u w Hali Gier.

– Chcemy aktywizować dzieci i kluby piłkarskie w okresie, który do tej pory – z uwagi na panujące w Polsce warunki pogodowe – uchodził za tak zwany „martwy”. My jednak dostrzegamy w tym olbrzymi potencjał. Dzieci zamiast siedzieć na przykład przed telewizorem, czy komputerem, spędzą czas w fajnej atmosferze, w ruchu, z piłkami – mówi Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN Łukasz Wachowski.

– Od zawsze było tak, że po zakończeniu rozgrywek na trawie drużyny przenosiły się na hale sportowe, kontynuując tam niejako procesy szkoleniowe i treningowe. W halach odbywało się również współzawodnictwo, czyli rozgrywki piłkarskie. W piłkę nożną gramy również zimą – dodaje Wachowski.

źródło: pzpn.pl

.