W miniony weekend w Białymstoku (19-21.01.2018 r.) odbyło się spotkanie wszystkich szefów regionalnych federacji piłkarskich. To duże wyróżnienie dla naszego miasta, ponieważ prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej po raz pierwszy przyjechali tu w pełnym składzie.

Tadeusz Truskolaski – Prezydent Miasta Białegostoku / Jan Bednarek – Prezes Zachodnio-Pomorski ZPN / Sławomir Kopczewski – Prezes Podlaski ZPN / Eugeniusz Nowak – Prezes Kujawsko-Pomorski ZPN

Pilnych tematów do załatwienia, a dotyczących lokalnej piłki było dużo. Przed wszystkim zajęto się sprawą bezpieczeństwa uprawiania sportu przez piłkarzy i ich ubezpieczeniami od kontuzji. Zastanawiano się także nad stworzeniem działów marketingowo-promocyjnych w poszczególnych związkach. To zupełnie nowe podejście do funkcjonowania związku we współczesnym świecie. Liczyć ma się nie tylko wynik sportowy poszczególnych klubów, ale wsparcie i promocja działań związanych z funkcjonowaniem futbolu w regionie. Z dodatkowych tematów koniecznie trzeba wspomnieć omówienie nowych regulacje dotyczące ochronnych danych osobowych, które na związki i kluby piłkarskie nakłada nowa dyrektywa unijna oraz nowe programy inwestycyjne dotyczące rozwoju piłkarstwa poszczególnych regionach.

Gośćmi specjalnymi pierwszego dnia obrad byli prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz jego zastępca odpowiedzialny za sport w mieście Rafał Rudnicki. Spotkanie z nimi było okazją do rozmów na temat tego jak samorządy mogą współpracować ze związkami piłkarskimi, by lepiej promować sport wśród dzieci i młodzieży.

– Choć harmonogram prac był bardzo napięty, to bardzo cieszę się z tego, że naszym gościom udało się zobaczyć choć trochę z tego, co na Podlasiu mamy najlepszego – opowiada Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Tak więc szefowie związków poznali najpiękniejsze fragmenty Białegostoku, odwiedzili Muzeum Ikon w Supraślu, a także zobaczyli meczet w Kruszynianach i spróbowali tatarskiej kuchni w jednej z lokalnych restauracji – “Jurta Tatarska”. Zaś za sprawą wicemarszałka województwa Bogdana Dyjuka i dyrektora Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Anatola Wapa sobotni wieczór spędzili w Operze Podlaskiej na operetce Johanna Straussa syna – „ Zemsta Nietoperza”.

– To były bardzo pracowite trzy dni. Mam też nadzieję, że nie po raz ostatni gościmy w naszym regionie szefów regionalnych związków – kończy Sławomir Kopczewski.

 

Zdjęcia; fot. Maciej Gilewski. Agencja Fotograficzna 058sport.pl jest częścią Agencji 400mm.pl

Zdjęcia z Opery; oifp.eu.pl

Zdjęcia z Muzeum Ikon w Supraślu; polskaniezywkla.pl

Zdjęcia z Kruszynian; kruszyniany.pl

[envira-gallery id=”7011″]