W poniedziałek zebrał się Zarząd Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. W spotkaniu najważniejszych osób w podlaskiej piłce wzięli także udział Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezary Kulesza, Wojewoda Podlaski – Jacek Brzozowski, Wiceprezydent Białegostoku – Przemysław Tuchliński, Przewodniczący Rady Nadzorczej „Jagiellonia”Białystok SSA- Wojciech Strzałkowski, oraz przedstawiciele Olimpii Zambrów i ŁKS Łomża.

– Na zarządzie Podlaskiego Związku Piłki Nożnej zagościł Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezary Kulesza, który podzielił się z nami tym, co zrobił odkąd objął stanowisko. Niedawno minął półmetek jego kadencji, dlatego też trzeba przekazać informacje, których wszyscy są ciekawi. Wizyta Prezesa Kuleszy na pewno nadaje rangi naszemu posiedzeniu – powiedział Prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, Sławomir Kopczewski.

– To jest mój ósmy wyjazd do wojewódzkich związków piłki nożnej. Wcześniej ustaliliśmy, że na półmetku mojej kadencji odwiedzę wszystkie związki, aby porozmawiać na najbardziej nurtujące tematy. W trakcie tych spotkań sam także zamieniam się w słuch. Chętnie zapoznaję się ze sprawami wymagającymi działania, jak również z podpowiedziami. Im więcej rozmawiamy, tym większa szansa na skuteczne zniwelowanie popełnianych błędów – przekonywał Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza.

Przed przyjazdem do stolicy Podlasia, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej odwiedził między innymi Niepołomice, Kraków, Łódź, Lublin oraz Opole. Jakie wnioski płyną z tych spotkań?

– Spotkałem się z wieloma trafnymi opiniami. Wszystkie zebrane informacje na bieżąco przekazuje do właściwych departamentów w federacji, a następnie w miarę możliwości staramy się wprowadzać korekty – przyznaje.

Jak już wspomnieliśmy, Prezes Kulesza nie był jedynym gościem specjalnym na lutowym zarządzie Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

– Dodatkowo gościmy też Prezydenta Przemysława Tuchlińskiego, który reprezentuje Urząd Miasta i Prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, a także Pana Wojewodę Jacka Brzozowskiego. Obecni są również przedstawiciele podlaskich klubów ze szczebla centralnego oraz wydziału futsalu – dodał Kopczewski.

– Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować panu Prezesowi Sławomirowi Kopczewskiemu za zaproszenie na to spotkanie. Piłka nożna jest sportem globalnym, ale też sportem, który uprawia chyba największa liczba naszych mieszkańców. Gramy od najmłodszych lat. Warto zatem rozmawiać na temat tego, jak jeszcze skuteczniej rozwijać sport na Podlasiu z uwzględnieniem piłki nożnej, choć jako administracja rządowa myślimy o wszystkich dyscyplinach sportowych – przekonywał Wojewoda Podlaski, Jacek Brzozowski.

– Myślę, że to będzie dobre preludium do tego, żeby zobaczyć jak się będzie układała współpraca z samorządami. 18 marca w Zambrowie planujemy Konferencję „Samorząd dla piłki” skierowaną do przedstawicieli klubów, samorządów, firm i podmiotów związanych z piłką nożną. „ Samorząd dla piłki” to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, administracji państwowej, działaczy sportowych , organizacji pozarządowych i biznesu. Mamy jeszcze jedną niespodziankę, którą szerzej ogłosimy pod koniec lutego- powiedział Prezes Sławomir Kopczewski

– Rząd wspiera wszelkie działania związane ze zdrowym i aktywnym trybem życia. Wspiera sport amatorski i zawodowy, to są bardzo ważne obszary. Pan Minister Sławomir Nitras jest gwarantem tego, ze współpraca pomiędzy stroną rządową a poszczególnymi związkami piłki nożnej będzie stała na jak najwyższym poziomie. Takim, który spotka się z dobrym odbiorem obywateli – przekonywał Wojewoda Podlaski.