BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także największe w Polsce zawody, skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej! Celem Błotnej Ligi Mistrzów jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej. Bazując na unikalnym położeniu Podlasia, Błotna Liga Mistrzów ma też na celu integrację poprzez zabawę i wspólne spędzanie czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. W Błotnej Lidze Mistrzów każdy jest Mistrzynią i Mistrzem, a na błotnej murawie łatwiej jest najeść się błota niż wstydu! To doskonała okazja, aby przypomnieć, że sport to nie tylko rywalizacja i walka o medale, ale także idea, która potrafi jednoczyć ludzi z całego świata.

VI edycja imprezy BŁOTNA LIGA MISTRZÓW / SWAMPIONS SOCCER LEAGUE odbędzie się w terminie 25–26 czerwca 2022 roku nad zalewem w Korycinie, który stał się mekką błotnego futbolu w Polsce!

Ostatecznie w zawodach wystąpi 28 zespołów: 6 w kategorii KOBIETY oraz 22 w kategorii MĘŻCZYŹNI.

Dla niezorientowanych: piłka błotna to czysta rozrywka i zabawa – nie ma tutaj zawodowców lub amatorów. Są za to maniacy najbrudniejszej i najdziwniejszej wersji naszej ukochanej gry (piłki nożnej), których zaangażowanie „potwierdza rachunek za pranie”!

W tych szczególnych czasach chcielibyśmy wszystkim zawodnikom i widzom przypomnieć nasze motto „Obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!“.

trailer zawodów:
https://www.youtube.com/watch?v=dnEtnp6609s

Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Organizatorami imprezy są: Gmina Korycin oraz Fundacja Okno na Wschód

Nagrody ufundowali:
Polski Związek Piłki Nożnej
Podlaski Związek Piłki Nożnej
Dr Tusz
Mydlarnia 4 SZPAKI
Gram Off On
Auto Serwis Kempisty

  Tegoroczne zawody rozegrane zostaną w ramach Ogólnopolskich Dni Truskawki