2 stycznia 2022 w hali Szkoły Podstawowej w Kleosinie rozegrany został Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny.

Z nadzieją rozpoczęliśmy Nowy Rok. Spróbowaliśmy przekazać tę nadzieję tym, którzy najbardziej jej potrzebują. W drugim dniu 2022 roku wiele osób zaangażowało się w organizację Charytatywnego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Celem turnieju było wsparcie poszkodowanych w pożarze w Kleosinie. W pomoc pogorzelcom zaangażował się również Podlaski Związek Piłki Nożnej.

W niedzielę halę szkoły podstawowej w Kleosinie odwiedzili m.in. włodarze gmin reprezentowanych w turnieju – burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, wójt gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć i oczywiście wójt juchnowieckiej gminy Krzysztof Marcinowicz. Byli przedstawiciele lokalnego biznesu, był prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski. Cała impreza była relacjonowana live na kanale YouTube Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym. Była też rozmowa z prezesem Kopczewskim, którego dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski pytał i o futbolowe tematy lokalne, i o te, którymi żyje dzisiaj cała Polska, związane z zamieszaniem po rezygnacji z pracy z kadrą przez Paulo Sousę. 

Jeśli zaś chodzi o stronę sportową turnieju, to po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce w imprezie zajął GKS Gródek. Druga była Turośnianka Turośń Kościelna, trzecia Pasja Kleosin, a czwarta Narew Choroszcz. Ale nie wyniki były w niedzielę najważniejsze. Liczyła się nadzieja i pomoc, za którą dziękowali Agata i Konrad, którzy stracili w pożarze najbliższych. Swoje wsparcie możemy okazywać cały czas, ponieważ w Internecie prowadzona jest zbiórka na rzecz poszkodowanych. Działa pod linkami:

https://zrzutka.pl/6g8tsj

https://zrzutka.pl/n52w5a

  • Relację z turnieju można obejrzeć tutaj: