8 sierpnia Klub Sportowy Sparta 1951 Szepietowo uroczyście świętował swoje 70-lecie. W trakcie uroczystości ważnym punktem było przekazanie klubowi sztandaru, a także nadanie stadionowi miejskiemu imienia Józefa Kowalskiego – człowieka nierozerwalnie związanego z szepietowskim klubem, jego założyciela.

Przybyłych gości powitał prezes Sparty Tomasz Nowacki. W Szepietowie pojawiły się osoby związane z klubem, jak również z piłką nożną w województwie: prezes Zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski wraz z członkiem zarządu Bogusławem Bielińskim, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukasz Siekierko, przewodniczący Rady Miejskiej w Szepietowie Grzegorz Żochowski, zastępca burmistrza Szepietowa Michał Gąsowski, byli oraz obecni działacze i piłkarze Sparty Szepietowo, a także wnuk założyciela klubu Józefa Kowalskiego.

Obecny na uroczystości prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski w rozmowie z nami podkreślał, że rozwój piłki nożnej w mniejszych miejscowościach jest niezwykle ważny.

– “Podlaski Związek zajmuje się przede wszystkim piłką amatorską, tym wszystkim co dzieje się u nas w województwie, a każdy klub jest dla nas bardzo ważny. 70-lecie powstania to bardzo duża uroczystość, jak na taką społeczność lokalną, dlatego też aktywnie uczestniczymy, wspieramy i cieszymy się, że jesteśmy tutaj razem.” – mówił prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski.

Źródło informacji Wysokomazowiecki portal internetowy:

eWysMaz.pl