8 czerwca o godz. 13.30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku przy ul. Broniewskiego rozegrany został finał Orliczek sezonu piłkarskiego 2018/2019. Po rozegraniu meczów (jesień – wiosna) w dwóch grupach: wschód i zachód, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zagrały w tzw. Lidze Mistrzyń i zagrały o miejsca 1-4, , a dwie z miejsc ostatnich w Lidze Europy o miejsca 5-8.

Składy drużyn w finale wyglądały następująco:

Liga Mistrzyń (grupa A)

 1. AP Jagiellonia Białystok
 2. UKS Biebrza Goniądz
 3. APD EKOSPORT Białystok
 4. MOSiR Łomża

 

Liga Europy (grupa B)

 1. KS Włókniarz Białystok
 2. GKS Forty Piątnica
 3. MOSiR Bielsk Podlaski
 4. DKS Grajewo

 

 

W grupach finałowych zespoły zagrały systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach. Mecze były bardzo zacięte i emocjonujące. Do końca ważył się los pierwszego miejsca ponieważ dwie drużyny UKS Biebrza Goniądz i MOSiR Łomża po bezpośrednim meczu w ostatniej kolejce który zakończył się remisem 0:0 miały identyczny bilans punktów i bramek, w związku z tym o zwycięstwie decydowały rzuty karne. W tym elemencie lepsza się okazała Biebrza Goniądz zwyciężając 1:0 i tym samym zostając pierwszym historycznym Mistrzem woj. Podlaskiego w kategorii Orliczki. Podobna sytuacja była na równoległym boisku gdzie Jagiellonia Białystok walczyła o 3 miejsce z APD EKOSPORT Białystok. Tutaj także padł remis 0:0, ale że lepszy stosunek bramek miała drużyna EKOSPORT to dziewczęta z APD stanęły na najniższym stopniu „pudła” zajmując 3 miejsce. W drugiej grupie także ostatnie mecze decydowały o poszczególnych miejscach. W walce o 5 miejsce drużyna KS Włókniarz Białystok zremisowała z MOSiR-em Bielsk Podlaski 2:2 i dzięki temu i lepszemu bilansowi bramek zajęła ostatecznie 5 miejsce, natomiast w walce o 7 lokatę w bezpośrednim meczu lepsze okazały się zawodniczki DKS Grajewo zwyciężając Forty Piątnica 6:1.

Ostateczna kolejność mistrzostw:

 

 1. UKS Biebrza Goniądz
 2. MOSiR Łomża
 3. APD EKOSPORT Białystok
 4. AP Jagiellonia Białystok
 5. KS Włókniarz Białystok
 6. MOSiR Bielsk Podlaski
 7. DKS Grajewo
 8. GKS Forty Piątnica

 

Wszystkie startujące drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a grające zawodniczki okazjonalne medale ufundowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Turniej zorganizowany został przez Wydział Piłkarstwa Kobiecego Podlaskiego ZPN, a nagrody wręczył jej przewodniczący p. Arkadiusz Studniarek.

Zapraszamy serdecznie do udziału w rozgrywkach kobiecej piłki na Podlasiu. W najbliższym sezonie piłkarskim, zapraszamy do gry w następujących kategoriach wiekowych: żaczki, orliczki, młodziczki, trampkarki, juniorki i oczywiście seniorki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA