W niedzielę 10 lutego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Białymstoku przy ul. Magnoliowej odbyły się Mistrzostwa Podlasia w Futsalu Kobiet – Super Women 2019. Organizatorem Mistrzostw był Wydział Piłkarstwa Kobiecego i Wydział Futsalu i Piłki Plażowej Podlaskiego ZPN, a Podlaski ZPN objął patronatem turniej, który był rozegrany z okazji jubileuszu 90 lecia Związku.

Do mistrzostw zgłosiło się 5 drużyn, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Najbardziej zacięte i wyrównane były mecze pomiędzy trzema pierwszymi drużynami. Najpierw KS Włókniarz pokonał EKOSPORT 2:0 chociaż to zawodniczki EKO miały cztery stuprocentowe sytuacje i wynik mógł być zupełnie inny, ale doświadczenie i zgranie włókniarek przyniosły pozytywny dla nich efekt. W kolejnym bardzo zaciętym meczu pomiędzy Fortami Piątnica i Włókniarzem padł bezbramkowy remis, a w ostatnim meczu turnieju decydującym o 2 miejscu EKOSPORT Białystok zremisował z Fortami 1:1 strzelając wyrównującą bramkę w ostatnich sekundach meczu. Ostateczne kolejność mistrzostw:

  1. KS Włókniarz Białystok – 10 pkt 15:0
  2. GKS Forty Piątnica – 8 pkt 12:2
  3. APD EKOSPORT Białystok – 7 pkt 14:5
  4. APD EKOSPORT Goniądz – 3 pkt 7:19
  5. Falcon Sokółka – 0 pkt. 0:22

Puchary dla wszystkich startujących drużyn ufundowane przez Podlaski ZPN wręczył przewodniczący WPK p. Arkadiusz Studniarek, oraz przewodniczący WFiPP p. Wacław Rekść, Ponadto wyróżniono statuetkami 3 najlepsze zawodniczki w następujących kategoriach: najlepsza bramkarka – Magdalena Kosowska (Włókniarz), która zachowała czyste konto nie puszczając żadnej bramki, najlepsza zawodniczka – Gabriela Piszczatowska (Forty) i królowa strzelczyń – Aleksandra Sokołowska (Włókniarz) zdobywczyni 6 bramek. Statuetki ufundowała dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku, przy której będzie tworzona w roku szkolnym 2019/20020 klasa LO o profilu piłka nożna kobiet do której serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta z naszego województwa. Następne Super Women za rok.