Miło jest nam poinformować podlaskich sympatyków piłki nożnej o okazałym prezencie, jaki otrzymali w roku obchodów 90-lecia istnienia podlaskich struktur piłkarskich.

 

Uchwałą Polskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 28.01.2019 r., Podlaski ZPN otrzymał prawo organizacji Międzynarodowego Turnieju reprezentacji u-16.

 

W dniach 31.03-5.04.2019 r., na boiskach w Łomży, Zambrowie oraz Wysokiem Mazowieckiem, będziemy mogli obejrzeć 6 spotkań z udziałem reprezentacji Kolumbii, Grecji, Turcji oraz Polski (trener Marcin Dorna).

 

Takiego turnieju, w tak silnej obsadzie, w historii naszego Związku jeszcze nie było (reprezentacja z innego kontynentu niż Europa, w młodzieżowej konfrontacji, zdarza się bardzo rzadko).

 

Prezes Podlaskiego ZPN Sławomir Kopczewski wraz z trenerem koordynatorem Bogusławem Nosem oraz Hubertem Siejewiczem, odwiedzili gospodarzy poszczególnych Miast z propozycją współorganizacji turnieju.

 

Mając na uwadze doskonałe relacje pomiędzy Prezesem Związku a prezydentem i dwoma burmistrzami, propozycja goszczenia i organizacji meczów w tych miastach spotkała się z ich doskonałym odzewem.

 

Tym samym pozostaje tylko czekać na przełom marca i kwietnia, by obejrzeć w akcji najlepszych piłkarzy do lat 16 w swoich krajach. O szczegółach turnieju, w tym terminarzu, będziemy informować na bieżąco.