Wakacje i przygotowania do nowego sezonu to już historia

Zanim przedstawimy plan pracy na najbliższy miesiąc , podsumujmy okres wakacyjny. Głównym celem trenerów Mobilnych AMO w całym kraju były obserwacje przeprowadzone podczas zgrupowań, obozów dochodzeniowych, meczy kontrolnych różnych klubów oraz konsultacji kadr wojewódzkich.

Od 17 lipca do końca sierpnia przyglądaliśmy się pracy trenerów i zawodników z roczników 2005-2009. Pierwszymi zgrupowaniami, w których uczestniczyliśmy były Letnie Akademie Młodych Orłów. Zorganizowane zostały one na wspaniałych obiektach piłkarskich w Gniewinie. Osobno odwiedziliśmy dwa turnusy, aby móc przyjrzeć się wyróżniającym zawodnikom z całej Polski. Trener Michał Klimowicz w dniach 17-19 lipca miał okazję poznać sztab trenerski zajmujący się rocznikiem 2005 z Trenerem Marcinem Dorną na czele. Tydzień później Trener Mirosław Dymek “zaliczył staż” u trenera Bartłomieja Zalewskiego odpowiedzialnego za chłopców urodzonych w 2006 roku. Podczas kilkudniowego pobytu dokładnie poznaliśmy zasady panujące na LAMO. Obserwowaliśmy treningi, wewnętrzne turnieje, uczestniczyliśmy w szkoleniach, braliśmy udział w dyskusjach i wspólnie ocenialiśmy zawodników. To właśnie ocena młodych piłkarzy była głównym tematem naszej wizyty. W porozumieniu z Trenerami pracującymi przy młodzieżowych kadrach Polski sprecyzowaliśmy aspekty, na których będziemy opierać się podczas wizyt w naszym województwie. Niewątpliwie przyczyni się to do wyłonienia zawodników, którzy mogliby reprezentować nasz region w czasie kolejnych zgrupowań. W tym roku z woj. podlaskiego zaproszono po 5 chłopców z rocznika 2005 i 2006. Wierzymy ,że z każdym kolejnym rokiem liczba ta będzie rosła. Zgodnie uważamy ,że powołanie na LAMO młodego adepta futbolu jest czymś wyjątkowym. Prócz wielkiego wyróżnienia chłopcy mają okazje trenować pod okiem najlepszych trenerów i w gronie najzdolniejszych rówieśników. Wspaniałe doświadczenie i motywacja do dalszego rozwoju. Każdy może otrzymać taką szansę, zatem…DO DZIEŁA !!!

 

Pierwszego dnia Sierpnia rozpoczęliśmy hospitacje na “własnym podwórku”. W trakcie zgrupowań odwiedzaliśmy zespoły stacjonujące w różnych częściach naszego województwa. Można było nas spotkać w : Mielniku, Wólce Nadbużnej, Wasilkowie, Zambrowie, Supraślu, Sokółce i w Białymstoku. Prócz typowych obozów piłkarskich pojawiliśmy się również na konsultacjach kadry województwa dziewcząt 2005-2007 i chłopców 2006. Byliśmy obecni w trakcie rozgrywania gier kontrolnych i obozów dochodzeniowych. Wszędzie dało się zauważyć, że drużyny mają świadomość zbliżających się rozgrywek ligowych. Każdy trener i zawodnik chciał wykorzystać ten okres na jak najlepszą pracę. Wszystkim życzymy powodzenia !!!

W ostatnim tygodniu Sierpnia udaliśmy się do siedziby PZPN w Warszawie. Głównym tematem dwudniowego spotkania było podsumowanie czasu letniego i organizacja pracy w nadchodzącym sezonie. Wszyscy obecni trenerzy z poszczególnych województw brali czynny udział w szkoleniach dotyczących dyskryminacji wśród dzieci i młodzieży oraz zdrowego odżywiania młodych sportowców. Informujemy, iż w niedalekiej przyszłości będziemy dzielić się zdobytą wiedzą z uczestnikami szkoleń Mobilnej AMO.

W najbliższy wtorek tj. 04/09/2018 wracamy z naszymi wizytami po przerwie wakacyjnej. Rozpoczynamy w Wysokim Mazowiecku o g. 16:00. Dokładny harmonogram szkoleń Mobilnej AMO w woj. podlaskim można znaleźć na stronie laczynaspilka.pl -zakładka akademia juniora- mobilne AMO.

Zapraszamy serdecznie wszystkich trenerów, nauczycieli, rodziców i pasjonatów piłki nożnej !!!

Do zobaczenia !!!

autor: Michał Klimowicz / Trener Mobilnej Akademii Młodych Orłów w woj.podlaskim