Pierwsze trzy tygodnie czerwca minęły nam szybko i pracowicie ze względu na wyjątkowo wcześnie rozpoczynające się wakacje. W każdym tygodniu organizowaliśmy po cztery wizyty w poszczególnych miejscowościach.

W Piątnicy, Raczkach i Akademii Jagiellonii Białystok byliśmy po raz pierwszy natomiast kolejne szkolenia obejmowały drugi temat projektu. Bardzo cieszy nas fakt, że trenerzy chętnie uczestniczą w następnych zajęciach w tej samej miejscowości i towarzyszy im coraz większa liczba rodziców.
W dniu 18 i 19 czerwca obserwowaliśmy Finały Turniejów Orlika w kat. E1 i E2. W czasie gier można było zauważyć wszystko to za co kochamy sport czyli: krew, pot, łzy, emocje, wielka radość oraz zachowanie zasady fair-play.

W ostatnim tygodniu miesiąca udaliśmy się do Warszawy na dwudniowe szkolenie. Głównym tematem rozmów było podsumowanie działań w pierwszych miesiącach wszystkich osób związanych z Mobilną AMO. Po wymianie własnych doświadczeń i spostrzeżeń dyskutowaliśmy o tym co można poprawić lub zmienić aby nasza praca była jeszcze bardziej efektywna, a co za tym idzie – poziom polskiej piłki cały czas wzrastał.
Pracownicy PZPN-u związani z projektem Mobilnej AMO zgodnie twierdzą, że wszystko idzie w dobrym kierunku i mamy nadzieję że praca ta zaowocuje w kolejnych latach.


Jako zespół trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów w województwie podlaskim życzymy wszystkim miłośnikom piłki nożnej udanych wakacji i urlopów przed nowym zbliżającym się sezonem.