Stadion Miejski w Białymstoku wprowadza nową ofertę zwiedzania. Przy współpracy z Tomaszem Frankowskim, Jagiellonią Białystok, Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej przygotowane zostały nowe atrakcje, dzięki którym każdy będzie mógł poczuć ducha sportowej rywalizacji.

Nowa oferta dla zwiedzających obejmie: galerię sław prezentującą wystawę koszulek oraz pamiątek Tomasza Frankowskiego, galerię zdjęć z budowy Stadionu Miejskiego, galerię zdjęć i medali z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat Jagiellonii Białystok, szatnię zawodniczą reprezentacji Polski w strefie gości, aranżację szatni zawodniczej gospodarzy.

Cieszymy się bardzo, że nasz stadion jako arena piłkarska jest miejscem prezentacji osiągnieć sportowych takich osobowości, jak na przykład Tomasz Frankowski. Zapraszam do odwiedzania naszego pięknego obiektu – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Głównym celem tych zmian jest uatrakcyjnienie oferty zwiedzania oraz promocja sportu i zdrowej rywalizacji, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. W 2017 roku z oferty zwiedzania skorzystało 4 tys. osób. Największą grupę stanowiły dzieci do lat 7, które zwiedzają obiekt bezpłatnie.

Stadion Miejski jest otwarty dla tych wszystkich, którzy chcą żyć aktywnie, realizować swoje pasje oraz ciekawie spędzać wolny czas. Dlatego mamy nadzieję, że nowa oferta zwiedzania spotka się zainteresowaniem wszystkich mieszkańców naszego miasta i nie tylko – powiedział Adam Popławski, prezes spółki Stadion Miejski.

Trasa zwiedzania prowadzi przez miejsca, które nie są dostępne podczas pobytu na stadionie w czasie rozgrywanego meczu. Zwiedzanie daje możliwość wejścia na boisko tunelem przeznaczonym dla piłkarzy, odpoczynek na ławce rezerwowych oraz dotknięcia murawy, na której rozgrywane są mecze Ekstraklasy. Każda wycieczka odbywa się w towarzystwie przewodnika i trwa około godziny. Koszt biletu dla grup zorganizowanych powyżej 7 roku życia wynosi 3,5 zł od osoby. Więcej informacji znajduje się na stronie www.stadion.bialystok.pl.

(oprac. Anna Kowalska)

źródło, galeria zdjęć: bialystok.pl