Szkolenie z sytemu FIFA TMS / transfery zagraniczne

Start / Aktualności Piłka Kobieca / Szkolenie z sytemu FIFA TMS / transfery zagraniczne

W związku z Uchwałą Zarządu PZPN nr XI/300 z dnia 22 listopada 2013 r., przypominam, że co do zasady zawodnicy – cudzoziemcy spoza obszaru Unii Europejskiej mogą być potwierdzeni i uprawnieni do gry wyłącznie jako zawodnicy profesjonalni, bez względu na klasę rozgrywkową, w której występuje klub pozyskujący takiego zawodnika. W myśl wspomnianej Uchwały dopuszcza się uprawnienie do klubu IV ligi i niższych klas rozgrywkowych jednego zawodnika spoza Unii Europejskiej o statusie amatora.

 

Zgodnie z Regulaminem FIFA w Sprawie Statusu i Transferu Zawodników, transfer międzynarodowy należy wprowadzić do systemu FIFA TMS w przypadku, gdy zawodnik ma zostać zarejestrowany jako zawodnik o statusie profesjonalisty.

 

W związku z powyższym, każdy kolejny zawodnik – cudzoziemiec spoza obszaru Unii Europejskiej (poza 1 dopuszczalnym o statusie amatora) musi zostać zarejestrowany jako profesjonalista, a jego transfer może zostać przeprowadzony wyłącznie za pośrednictwem systemu FIFA TMS. System FIFA TMS jest internetową platformą do przeprowadzania transferów międzynarodowych zawodników, którzy w klubie pozyskującym będą mieli status profesjonalistów.

 

W celu uzyskania  dostępu do systemu FIFA TMS, klub zobowiązany jest do odbycia szkolenia organizowanego przez PZPN.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klubów, Podlaski Związek Piłki Nożnej planuje zorganizowanie, wspólnie z PZPN-em, jednodniowego szkolenia z systemu FIFA TMS w Białymstoku. Dokładna data zostanie podania w późniejszym komunikacie.

 

Proszę o mailowe zgłaszanie ( wydzialgier@podlaskizpn.org )osób chętnych do odbycia takiego szkolenia najpóźniej do piątku 23 czerwca 2017 r.  Zachęcamy do udziału w szkoleniu w celu uniknięcia problemów z transferami zagranicznymi wynikających z nieznajomości przepisów.