Reprezentacja Wojska Polskiego – bramki bronił zawodnik Biebrzy Goniądz

Start / Aktualności Kadry / Reprezentacja Wojska Polskiego – bramki bronił zawodnik Biebrzy Goniądz

Reprezentacja Wojska Polskiego udział w 2 Wojskowym Pucharze Świata w Omanie zakończyła na fazie grupowej. Pozostały czas chcemy wykorzystać jako pierwszy etap przygotowań do Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Chinach w 2019. Plany, to dwa mecze kontrolne z drużynami występującymi w Oman Professional League: Saham Club oraz Muscat Club. W dniu dzisiejszym rozegraliśmy pierwszy z nich zakończony przegraną 0:3. Podstawowym bramkarzem jest zawodnik Biebrzy Goniądz – Kamil Ulman

Grupa Dulman
1. Syria 7 4:0
2. Egipt 5 5:1
3. Polska 4 7:3
4. Kanada 0 1:13

Jedna drużyna z Europy w ćwierćfinale

Tylko jedna drużyna z Europy zakwalifikowała się do fazy pucharowej wojskowego turnieju. Awans do ćwierćfinału wywalczyła reprezentacja Niemiec, która zajęła drugie miejsce w grupie B. W trzeciej rundzie w grupie A Gwinea zremisowała 1:1 z Bahrajnem, a Francja przegrała 2:3 z Omanem. Natomiast w grupie B Algieria pokonała 2:1 Koreę Północną, a Niemcy bezbramkowo zremisowały z Iranem. Wreszcie w grupie C Irlandia wygrała 6:1 z USA, a Mali zremisowało 0:0 z Katarem.
W fazie grupowej turnieju rozegrano 24 spotkania, spośród których co trzecie zakończyło się remisem. Kibice zobaczyli 70 bramek – co dziesiątą zdobyli reprezentanci Wojska Polskiego. Więcej goli od Polaków strzelili tylko piłkarze z Omanu – 9 oraz z Kataru – 8. Natomiast tyle samo bramek co biało-czerwoni zdobyli także Irlandczycy.

reprezentacja

źródło: Reprezentacja Wojska Polskiego w piłce nożnej