Regions Cup 2017 / Kadra Podlaskiego ZPN w finale 7 czerwca z Mazowieckim ZPN

Start / Aktualności Kadry / Regions Cup 2017 / Kadra Podlaskiego ZPN w finale 7 czerwca z Mazowieckim ZPN

Finał

Mazowiecki ZPN – Podlaski ZPN

7 czerwca 2017

17:00 godzina

Karczewo ul. Trzaskowski 1

/ boisko Mazura Karczew

Warmińsko – Mazurski ZPN – Podlaski ZPN 2:5 (2:2)
Malanowski (11, 15) – Kosiński (4), Lisowski (39), Rytel (47), Zambrowski (61), Firańczyk (77)

Bardzo dobrze rozpoczęliśmy mecz kilkoma szarżami prawą strona i po 3 akcji po dośrodkowaniu Zambrowskiego akcję zamyka Kosiński Karol mamy 1:0. Długo nie cieszyliśmy się z prowadzenie bo lewą stroną nasza prawą przedarł się zawodnik wmzpnu i zagrał wzdłuż linii gdzie my straciliśmy bramkę 1:1. 4 minuty później kombinacyjna akcja gospodarzy i przegrywamy 1:2. Warmia i Mazury ma optyczna przewagę. Około 30 minuty wracamy do gry spychamy mazury na własną połowę. Pierwszy nasz SFG dośrodkowanie Walczuka najwyżej wyskakuje Lisowski i pakuje piłkę do bramki. Wynik do przerwy 2:2. Zmiana w naszej drużynie Walczuka na lewym skrzydle zastępuje Rytel. Pierwsza akcja drugiej połowy mamy rożny piłka odchodząca po dośrodkowaniu Kosińskiego na głowę Rytela i 3:2 dla podlasia. Idziemy za ciosem druga połowa szybka z naszą przewagą. potwierdzamy to kolejna bramką po dośrodkowaniu z lewej strony i rykoszecie do piłki dochodzi Zambrowski i zamyka akcje strzałem mamy 4:2. Zmiana schodzi Kosiński wchodzi Śliwowski zaczynamy grac dwoma napastnikami. Nastawiamy się na konterki i po jednej z nich Firańczyk wychodzi sam nas sam i mamy 5:2. Zmiana ostatniego strzelca bramki za niego Jurczuk na lewa flankę rytel z Śliwowskim w ataku. Cięzko nam utrzymać piłkę z przodu. Do końca meczu więcej przy piłce Mazury my pilnujemy wyniku. Ostatnia zmiana, powołany w ostatniej chwili 18 letni Zawadzki za Zambrowskiego. Zawadzki ma jeszcze sam na sam z bramkarzem w 85 ale za mocno  wypuszcza sobie piłkę. Koniec !!!

Składy;

WMZPN: Kotkowski (44′ Doborzyński) – Sawicki, Molski, Kudan (58′ M. Rałowiec), Jajkowski, Naczas, Nawrocki (67′ Foruś), Bogdaniuk, Roksela (58′ Kapusta), K. Rałowiec), Malanowski (74′ Terlik)

Podlaski ZPN: Dobreńko Kamil – Lisowski Mateusz, Pasko Patryk, Ostaszewski Dawid, Purta Damian, Lewczuk Andrzej, Łochnicki Paweł, Zambrowski Mateusz (70′ Jurczuk Daniel), Walczuk Michał (46′ Rytel Dawid), Kosiński Karol (64′ Śliwowski Dawid), Firańczyk Marcin (79′ Zawadzki Paweł)

autor: Paweł Bierżyn