Radio Białystok w drużynie podlaskiej piłki nożnej

Start / Aktualności Futsal / Radio Białystok w drużynie podlaskiej piłki nożnej

Podlaski Związek Piłki Nożnej zyskał nowego partnera. To Polskie Radio Białystok S.A. Rozgłośnia ma wspierać popularyzację piłki nożnej w regionie, zwłaszcza jeżeli chodzi o rozgrywki w niższych klasach, amatorskie i młodzieżowe. W czwartek (7.12) podpisano stosowne porozumienie Radio Białystok i Podlaski ZPN współpracują od dawna. Radiowcy z niebieskim mikrofonem zawsze są blisko piłkarskich wydarzeń na Podlasiu. Informują o najważniejszych sukcesach, docierają ze swoimi informacjami do najdalszych zakątków naszego województwa. Od teraz będą jeszcze bliżej podlaskiej piłki.

Wojciech Straszyński – Prezes Zarządu, Redaktor Naczelny, Sławomir Kopczewski / Prezes Podlaskiego ZPN

– Bardzo się cieszę, że udało się nam zawrzeć to porozumienie. Podlaska piłka potrzebuje partnerów, którzy wesprą jej rozwój. W regionie najwięcej emocji budzą rozgrywki na szczeblach centralnych, a przecież mamy tu wiele wspaniałych zespołów oraz zawodników i zawodniczek grających w innych typach rozgrywek. Warto o to pokazywać i więcej o tym mówić – tłumaczy Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego ZPN.

Na Podlasiu w stosunku do innych regionów w kraju jest jeszcze stosunkowo niewiele klubów piłkarskich. Na domiar złego specjaliści przekonują, że dzieci i młodzież co raz mniej garną się do uprawiania jakiegokolwiek sportu.

– Bardzo liczę, że dzięki współpracy z Radiem Białystok uda się nam dotrzeć na  wszystkie  boiska, aby pokazywać wspólnie, że sport i piłka nożna to może być wspaniała przygoda – dodaje prezes Kopczewski.

Prócz zawarcia samej umowy, są już sformułowane pierwsze pomysły w jaki sposób ma być ona realizowana.

Wojciech Straszyński – Prezes Zarządu, Redaktor Naczelny , Sławomir Kopczewski / Prezes Podlaskiego ZPN

Jestem przekonany, że współpraca  będzie korzystna dla obu stron. Nam, Radiu Białystok zależy na tym, by nasi słuchacze otrzymywali pełne i aktualne informacje o regionalnych wydarzeniach dotyczących najpopularniejszego sportu w naszym kraju. Liczymy też na wspólne działania, które już niedługo będzie można usłyszeć na naszej antenie – Tomasz Kleszczewski, Dyrektor Programowy.