PROBIERZ: OD LAT NIC SIĘ NIE ZMIENIA

Start / Aktualności Młodzieżowe / PROBIERZ: OD LAT NIC SIĘ NIE ZMIENIA

    – Podziwiam trenerów wszystkich grup młodzieżowych, podziwiam wszystkich trenerów zespołów z niższych lig, że w ogóle ta piłka na Podlasiu jeszcze funkcjonuje w takich warunkach, jakie tutaj panują zimą – mówi trener Jagiellonii Białystok, Michał Probierz.

Od powrotu z zimowego zgrupowania z Belek. Jagiellończycy zmagali się nie tylko z ligowymi rywalami, ale również z zimą. W tym tygodniu w sukurs przyszła Żółto-Czerwonym odwilż. Po śniegu nie ma już praktycznie śladu i nasi zawodnicy mogli wrócić wreszcie do Pogorzałek. – Zdecydowanie lepiej jest się przygotowywać na naturalnej nawierzchni. Nie jest to jednak powód do dumy, kiedy wchodzi się na nią dopiero przed czwartą kolejką po wznowieniu rozgrywek – mówi trener Jagi.

Zdaniem naszego szkoleniowca Białystok potrzebuje zmian. – Czas wreszcie zastanowić się w mieście, co zrobić, żeby zamknąć ten temat. Od 9 lat powtarzam, że w mieście, gdzie żyje 350 tysięcy mieszkańców, gdzie trenują dzieci i młodzież, jest ogromna potrzeba zbudowania odpowiedniej infrastruktury, np. hali, w której można normalnie się przygotowywać. My trenerzy możemy tylko narzekać, a i tak staramy się tego nie robić, tylko pracować wykorzystując wszystkie dostępne środki – przekonuje.

Żółto-Czerwoni korzystają z dobrej pogody i do meczu ze Śląskiem przygotowują się wreszcie na trawie. – Do każdego meczu staramy się przygotować, jak najlepiej potrafimy. Mieliśmy swoje problemy, przez które przegraliśmy dwa mecze na wyjeździe. Musimy znów bardziej skupić się na przejściu do fazy defensywnej, bo za łatwo w ostatnim czasie traciliśmy bramki. Straciliśmy nasz największy atut, co pokazuje 6 straconych goli w dwóch spotkaniach. Nie zapominamy jednak o systematycznej pracy nad innymi elementami. Teraz na pewno pogoda nam pomoże, dodatkowo nikt nas nie będzie wyganiał po upływie czasu – wyjaśnia trener naszego zespołu.

W środę pierwsze zajęcia z nowym zespołem odbył Cillian Sheridan. Co o swoim nowym zawodniku sądzi trener Michał Probierz? – Liga go zweryfikuje, nie ma lepszego wyznacznika niż mecz – odpowiedział w swoim stylu trener Jagiellonii.

źródło: jagiellonia.pl