Półfinał Ogólnopolskich Rozgrywek Szkół Podstawowych „From schools to women’sleague” Wielki sukces SP 37 Białystok

Start / Aktualności Piłka Kobieca / Półfinał Ogólnopolskich Rozgrywek Szkół Podstawowych „From schools to women’sleague” Wielki sukces SP 37 Białystok

W dniach 16-17.05. 2017 r. w Wasilkowie Podlaski Związek Piłki Nożnej (Wydział Piłkarstwa Kobiecego),  zorganizował Półfinał  Ogólnopolskich Rozgrywek Szkół –  „From schools to women’sleague”. Wielki sukces odniosła SP 37 Białystok, zajmując 3 miejsce w turnieju, a tym samym awansując do wielkiego finału w Warszawie, w którym wystartuje 8 najlepszych drużyn w Polsce (trener Łukasz Studniarek, dyrektor SP p. Tadeusz Gaszyński).

W turnieju udział wzięło 8 mistrzów poszczególnych województw: SP 6 Inowrocław, SP 11 Zielona Góra, Szkoła Św. Franciszka z Asyżu w Warszawie, SP 37 Białystok, Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa, SSP Tylice, SP w Dąbrowie i SP 2 Sianów. Na odprawie przedmeczowej we wtorek dokonano losowania grup i o godz. 16 00 rozpoczęto pierwsze mecze:

Dzień I – 8 meczów (każda drużyna rozegrała po 2 mecze):

– podgrupa A:

A1-A4; SP 6 Inowrocław – Szkoła Św. Franciszka – 0:3

A2-A3; SP 2 Sianów – Gdańska Autonomiczna SP – 4:0

A4-A3; Szkoła Św. Franciszka – Gdańska Autonomiczna SP – 1:0

A1-A2SP 6 Inowrocław – SP 2 Sianów – 0:5

– podgrupa B:

B1-B4; SP 37 Białystok – SSP Tylice–1:4

B2-B3; SP Dąbrowa – SP 11 Zielona Góra–0:1

B4-B-3;SSP Tylice – SP 11 Zielona Góra–3:0

B1-B2;SP 37 Białystok – SP w Dąbrowie–10:0

Dzień II – 12 meczów (każda drużyna rozegrała po 3 mecze):

– podgrupa A:

A2-A4;SP 2 Sianów- Szkoła Św. Franciszka–3:1

A3-A1;Gdańska Autonomiczna SP – SP 6 Inowrocław–0:2

– podgrupa B:

B2-B4; SP w Dąbrowie – SSP Tylice–0:5

B3-B1;            SP 11 Zielona Góra   – SP 37 Białystok–0:2

 

 

Grupa A

  1. SP 2 Sianów – 9 pkt 12:1
  2. Szkoła Św. Franciszka – 6 pkt. 5:3
  3. SP 6 Inowrocław – 3 pkt. 2:8
  4. Gdańska Autonomiczna SP – 0 pkt. 0:7

Grupa B

  1. SSP Tylice – 9 pkt. 12:1
  2. SP 37 Białystok – 6 pkt. 13:4
  3. SP 11 Zielona Góra – 3 pkt. 1:5
  4. SP w Dąbrowie – 0 pkt. 0:16

 

mecze półfinałowe:

Zwycięzca podgrupy A (C1) – drużyna z II miejsca podgrupy B (C2)

SP 2 Sianów – SP 37 Białystok – 5:0

 

Zwycięzca podgrupy B (C3) – drużyna z II miejsca podgrupy A (C4)

SSP Tylice – Szkoła Św. Franciszka z Asyżu w Warszawie – 3:0

 

Drużyna z III miejsca podgrupy A (D1) – drużyna z IV miejsca podgrupy B (D2)

SP 6 Inowrocław – SP w Dąbrowie – 10:0

 

Drużyna z III miejsca podgrupy B (D3) – drużyna z IV miejsca podgrupy A (D4)

SP 11 Zielona Góra – Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa – 0:0 k. 1:2

 

mecze finałowe:

Mecz o VII – SP w Dąbrowie – SP 11 Zielona Góra – 0:0 k. 0:1

Mecz o V miejsce – SP 6 Inowrocław – Gdańska Autonomiczna SP – 3:0

Mecz o III miejsce – SP 37 Białystok – Szkoła Św. Franciszka – 3:0

Mecz o I miejsce – SP 2 Sianów – SSP Tylice – 0:1

 

Ostateczna kolejność półfinału Ogólnopolskich Rozgrywek Szkół Podstawowych

– „From schools to women’sleague”w Wasilkowie:

  1. SSP Tylice
  2. SP 2 Sianów
  3. SP 37 Białystok
  4. Szkoła Św. Franciszka z Asyżu w Warszawie
  5. SP 6 Inowrocław
  6. Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa
  7. SP 11 Zielona Góra
  8. SP w Dąbrowie

Pierwsze cztery drużyny zagrają w wielkim finale, który odbędzie się w Warszawie w dniach 5-7.06 2016 r.

Turniej odbył się na wzorowo przygotowanym boisku KP Wasilków, natomiast zakwaterowanie i wyżywienie drużyny miały w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie.

autor: Arkadiusz Studniarek