Podsumowanie szkolenia Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN

Start / Aktualności Sędziowie / Podsumowanie szkolenia Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN

 

W dniach 20-22 stycznia w Powiatowym Ośrodku Sportu „BUKOWISKO” w Supraślu odbyło się szkolenia dla mentorów i talentów z programu logo_pzpnmentorskiego oraz sędziów i obserwatorów Podlaskiego ZPN.

Pierwszy blok tematyczny obejmował uczestników programu mentorskiego, na którym przedstawiane i oceniane były nagrane sytuacje boiskowe (klipy) z meczy przeprowadzonych w rundzie jesiennej przez talentów. Była to wymiana wiedzy oraz doświadczeń młodych, ambitnych sędziów z doświadczonymi mentorami oraz członkami Komisji Szkoleniowej Podl. ZPN.

Drugi cykl obejmował wszystkich sędziów i obserwatorów, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w szkoleniu. Wykłady prowadzili  członek Zarządu KS PZPN Piotr Tenczyński oraz perspektywiczny, czołowysędzia szczebla centralnego, uczestnik wiosennego i jesiennego programu UEFA CORE2016, instruktor szkolenia KS Łódzkiego ZPN Zbigniew Dobrynin.

Plan kursu był bardzo napięty, podczas którego szkoleniowcy przedstawili pięć obszernych tematów tj.:

  1. Ochrona wizerunku sędziego: na boisku i poza nim.
  2. Zarządzanie strefą techniczną.
  3. Masowe konfrontacje: zapobieganie, gaszenie i karanie.
  4. Ocena zachowań niedozwolonych jako kluczowy element zarządzania zawodami.
  5. SPA/DOGSO – kryteria oceny, zapisy i interpretacje.

Podczas kursu zostały zaprezentowane wskazówki i najnowsze interpretacje Centralnej Komisji Szkoleniowej w oparciu o materiały filmowez sytuacji boiskowych z polskiej Ekstraklasy jak również Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej.

Spotkaniu przewodniczył Przewodniczący Kolegium Sędziów PodlaskiegoZPNAntoni Plona. Na szkoleniu swoją obecnością zaszczycił Prezes Podlaskiego ZPN Pan Sławomir Kopczewski.

W podsumowaniu Przewodniczący Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN Antoni Plona gorąco podziękował wszystkim zebranym za przebycie na szkolenie, a przede wszystkim dla Prelegentów za przekazanie wiedzy na temat najnowszych interpretacji Przepisów Gry w Piłkę Nożną.