Piłka Kobieca / Młodziczki Włókniarza z awansem do Półfinału Mistrzostw Polski!!!

Start / Aktualności Piłka Kobieca / Piłka Kobieca / Młodziczki Włókniarza z awansem do Półfinału Mistrzostw Polski!!!

We wtorek 18.04.2017 w Warszawie, zaraz po świętach Wielkanocnych odbył się turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek, gdzie o awans do Półfinałów rywalizowały 4 drużyny: Mistrz woj. mazowieckiego – Praga Warszawa (gospodarz), Wicemistrz woj. warmińsko-mazurskiego – OKS Stomil Olsztyn, Wicemistrz woj. kujawsko-pomorskiego – Gol Brodnica, oraz Nasze Włókniarki, jako Mistrzynie w woj. podlaskiego.

Turniej rozpoczęliśmybardzo dobrze już w pierwszym meczu pokonując zespół Gol Brodnica 4:0 po hattricku Uli Onoszko i jednemu trafieniu Martyny Duchnowskiej.

W drugim meczu zremisowaliśmy z Stomilem Olsztyn 0:0, w ty wypadku zadecydowała brak skuteczności, choć i przeciwniczki miały jedną groźną sytuację, lecz na posterunku stała dobrze dysponowana i pewna tego dnia Olga Fiedorczuk.

W trzecim, ostatnim tego dnia meczu, zmierzyliśmy się z gospodarzem, a więc stołeczną Pragą. Mecz lepiej zaczęły przeciwniczki, raz po raz atakuja na naszą bramkę, jednak wszystkie akcje kończyły się na przedpolu bramki.Z czasem gra zaczęła sięwyrównywać i wtedy… tracimy bramkę. Nasza reakcja była szybka i zdecydowana, gdyż już 3 minuty później wyrównujemy za sprawą Moniki Boguszewskiej, a chwilę później ta sama zawodniczka nie trafia w sytuacji sam na sam z bramkarką z Warszawy. Mecz kończy się ostatecznie wynikiem 1:1 co premiuje obie ekipy.

Wielkie brawa i duży szacunek dziewczętom za osiągnięcie takich wyników w terminie mocno niewygodnym, gdyż jeszcze wczoraj siedzieliśmy przy stole wielkanocnym, a dziś trzeba było grać, biegać, walczyć – BRAWO BRAWO BRAWO!!!

AWANS UZYSKANY – następny krok Półfinały Mistrzostw Polski, a w nich będziemy jeszcze silniejsi!!!

źródło: www.kobiety.kswlokniarz.pl