Home / Aktualności Piłka Kobieca / Piłka Kobieca – Makroregionalna Liga Juniorek Młodszych Włókniarki przegrywają w 1 kolejce

Pierwsze koty za płoty… pokaz futbolu w wykonaniu Pragi Warszawa

KS Włókniarz Białystok – MUKS Praga Warszawa 0:9 (0:6)

Występujące w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych nasze dziewczyny z rocznika 2001-2004 w 1 kolejce poniosły dość wysoką porażkę z faworytem rozgrywek zespołem Pragi Warszawa 0:9.

Trzeba oddać że wynik wysoki choć zasłużony. Starsze, dużo bardziej ograne i przede wszystkim o niesamowitych umiejętnościach technicznych zawodniczki ze stolicy pokazały Naszym nieopierzonym na tym szczeblu juniorkom na czym polega gra w piłkę nożną. Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja Prażanek, w której zdobyły aż 6 bramek.

Druga połowa pokazała że umiejętności posiada również Nasz zespół, gdzie prowadziliśmy wyrównany bój i tylko błędy indywidualne, a wręcz prezenty, pozwoliły przeciwniczkom na strzelenie kolejnych 3 bramek.

Tak jak wspomnieliśmy na początku, ten sezon to przede wszystkim przetarcie, łapanie doświadczenia, kolejny krok do przodu w naszym rozwoju, by osiągnąć swój cel długofalowy. Na ten moment cieszymy się że mamy okazję konkurować z najlepszymi zespołami w kraju co tydzień, uczyć się od nich, wyciągać wnioski by w przyszłości sięgać po laury.

źródło: kobiety.kswlokniarz.pl