Mecz Reprezentacji Polski na 600-lecie Łomży? [VIDEO]

Start / Aktualności Kadry / Mecz Reprezentacji Polski na 600-lecie Łomży? [VIDEO]

Pomysł organizacji na łomżyńskim stadionie meczu z udziałem pierwszej Reprezentacji Polski w piłce nożnej zgłosił podczas dzisiejszej konferencji prasowej były prezes ŁKS-u i członek zarządu Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Jarosław Kulesza. Konferencja poświęcona była zaplanowanemu na najbliższy poniedziałek 12 czerwca spotkaniu Reprezentacji Polski kobiet z Litwą.

– Po raz pierwszy w naszym regionie gościmy pierwszą Reprezentację Polski i jest to dla nas duży zaszczyt – podkreślał prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski, który zauważył, że dziś mija pierwsza rocznica jego wyboru na sternika podlaskiej piłki.

Z dużym zadowoleniem mówili o warunkach stworzonych kadrze na zgrupowaniu w Łomży selekcjoner Reprezentacji kobiet Miłosz Stępiński i pod nieobecność Katarzyny Kiedrzynek pełniąca funkcję kapitan kobiecej kadry Aleksandra Sikora.

– Ja takiego obiektu jak tutaj nie miałem do dyspozycji w swojej karierze bardzo dawno i nie mówię tu tylko o reprezentacji kobiet, ale również o reprezentacji U-20, także jesteśmy tutaj naprawdę bardzo, bardzo zadowoleni – podkreślał trener Stępiński.

W trakcie rozważań o meczach różnych reprezentacji młodzieżowych w Łomży i czekającego nas wkrótce meczu pierwszej reprezentacji kobiet Jarosław Kulesza zgłosił pomysł, by w przyszłym roku, z okazji obchodów 600-lecia nadania praw miejskich, zorganizować na łomżyńskim stadionie mecz z udziałem męskiej Drużyny Narodowej, która mogłaby rozegrać spotkanie towarzyskie bądź to z ŁKS-em 1926 Łomża, bądź z reprezentacją regionu. Jak podkreśił, jest to luźno rzucony pomysł, ale jeśli zostanie on podchwycony i coś zacznie się wokół niego dziać, to może w przyszłości nabrać on realnych kształtów, co przyrównał do kuli śniegowej, która rośnie w miarę, jak coraz dłużej się toczy. Pomysł przyjęty został z lekkim uśmiechem, ale wydaje się, że zasiał też ziarno, które ma szansę zakiełkować, jeśli zacznie być brany poważnie pod uwagę przez władze Miasta.

Przypomnijmy jeszcze, że mecz Reprezentacji Polski kobiet z Litwą, w ramach przygotowań do eliminacji do mistrzostw świata 2019 we Francji, rozegrany zostanie na stadionie miejskim przy ul. Zjazd 18 w Łomży w poniedziałek 12 czerwca o godz. 17.00. Tego też dnia zakończy się ostatnie zgrupowanie kadry przed startem eliminacji. Natomiast wcześniej, bo już w środę 7 czerwca, kadra na krótko opuści Łomżę, by następnego dnia rozegrać spotkanie kontrolne na Ukrainie z reprezentacją tego kraju. Do Łomzy piłkarki wrócą w piątek 9 czerwca.

źródło: mylomza.pl