Kurs Spikera

Start / Kursy/Szkolenia / Kurs Spikera

W dniu 29 września 2019r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się Kurs Spikera w oparciu o pakiet Spikera PZPN zorganizowany przez Wydział ds. Bezpieczeństwa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

Kurs otworzył Prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Pan Sławomir Kopczewski oraz organizator kursu Przewodniczący Wydziału ds. Bezpieczeństwa Pan Waldemar Gorlo. W kursie wzięło udział 21 kandydatów na spikera III ligi oraz niższych klas rozgrywkowych reprezentujący kluby: KS Wasilków, Ruch Wysokie Mazowieckie, Sparta Szepietowo, Promień Mońki, Jagiellonia II Białystok, Tur Bielsk Podlaski, ŁKS 1926 Łomża, Cresovia Siemiatycze, Pogoń Łapy, APN Hattrick Białystok, RESO Akademia 2012 Suwałki, Znicz Biała Piska, Orlęta Radzyń Podlaski, ŁDK Łosice, Włodawianka Włodawa.

Kurs poprowadził Spiker Reprezentacji Polski Pan Piotr Szefer. Profesjonalnie i w bardzo interesującej formule przekazał m.in. zasady pracy spikera i jej aspekty prawne, najlepsze praktyki w zakresie obsługi imprez sportowych, zagadnienia językoznawcze oraz zasady tworzenia prawidłowych i skutecznych komunikatów.   Pomocą i doświadczeniem w trakcie kursu służyli spikerzy na co dzień pracujący przy meczach Jagiellonii Białystok za co im serdecznie dziękujemy. W trakcie kursu kandydaci na spikerów mogli uczestniczyć w warsztatach mikrofonowych, gdzie sami mogli wypróbować swój głos na tak dużym obiekcie, powiedzieć klika słów na temat meczu swojej lokalnej drużyny, czy też spróbować skonstruować komunikat bezpieczeństwa na wylosowany temat. Po zakończeniu kursu wszyscy pozytywnie przebrnęli przez sprawdzian testowy i otrzymali estetyczne certyfikaty. Na pamiątkę mogli też zabrać gadżety przydatne w codziennej pracy spikera otrzymane z Polskiego Związku Piłki Nożnej i Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Po zakończonym kursie nowi certyfikowani spikerzy mogli z bliska obserwować codzienną pracę spikera na poziomie Ekstraklasy podczas meczu Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin, a Pan Karol Dzbeński, który bezbłędnie rozwiązał test, mógł też w trakcie meczu zapowiedzieć jedną ze zmian zawodników.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za bardzo aktywny udział w naszym kursie i życzymy wiele satysfakcji w codziennej pracy spikera na swoich meczach.