Konferencja prasowa przed meczem Polska – Litwa

Start / Aktualności Kadry / Konferencja prasowa przed meczem Polska – Litwa
Konferencja prasowa przed meczem Polska – Litwa

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przekazał koszulkę Urzędu Miejskiego kapitan reprezentacji Aleksandrze Sikorze
Już 12 czerwca rozegrany zostanie w Łomży mecz seniorskich reprezentacji kobiet Polski i Litwy. Od kilku dni polskie piłkarki są już nad Narwią. W Urzędzie Miejskim odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona temu sportowemu wydarzeniu.

Międzypaństwowy mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na jego organizację Miasto Łomża wyda 10 tys. zł. Ale Prezydent Mariusz Chrzanowski nie ma wątpliwości, że warto inwestować w takie przedsięwzięcia. – Łomża jest miastem, które stawia na sport, które chce promować się przez imprezy sportowe. Jest to wydarzenie szczególne, bo reprezentacja seniorska w piłce nożnej kobiet nigdy u nas nie gościła – mówił podczas konferencji gospodarz miasta, kierując szczególne podziękowania w stronę prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomira Kopczewskiego. – Jest to osoba, która dostrzega Łomżę i ta piłka nie koncentruje się tylko na Białymstoku, ale również nasi kibice mogą przeżywać sportowe emocje – podkreślał Mariusz Chrzanowski.

– Dla nas wielkim zaszczytem jest przyjazd każdej reprezentacji narodowej na mecz międzypaństwowy na Podlasie. Wizyta pierwszej reprezentacji Polski kobiet jest olbrzymim wyróżnieniem. Po raz pierwszy w historii Podlaskiego ZPN pierwszy zespół reprezentacyjny przyjeżdża na Podlasie – zaznaczał Kopczewski. – Dlaczego Łomża? Bardzo dobrze układa nam się tutaj współpraca z ludźmi ze środowiska piłkarskiego oraz panem Prezydentem, z którym mamy wiele pomysłów, i które chcielibyśmy zrealizować w najbliższym czasie. Prezes wojewódzkiego związku nie ukrywa również sentymentu do naszego miasta. – Pracowałem tutaj jako trener w ŁKS, bardzo cenię zdobyte doświadczenie. Zawsze bardzo chętnie wracam nad Narew. Czuję się tu bardzo dobrze – podkreślał.

Polki przygotowują się do dwóch spotkań. Oprócz meczu z Litwą w planach mają jeszcze towarzyski pojedynek z reprezentacją Ukrainy, który odbędzie się 8 czerwca pod Kijowem. We wrześniu rozpoczynają mecze eliminacyjne do mistrzostw świata. Nad Narew przyjechały w niedzielę i przygotowują się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Mamy kapitalne warunki, jeżeli chodzi o bazę treningową. Płyta boiska świetnie jest przygotowana. Stadion jest absolutnie na europejskim poziomie. Graliśmy w wielu miejscach i w niewielu była taka baza. Jest tu też cisza, spokój, możliwość  odpoczynku – ocenia zgrupowanie Miłosz Stępiński, trener polskiej kadry. W podobnym tonie wypowiedziała się również kapitan reprezentacji Aleksandra Sikora. – Czujemy się tutaj jak w domu. Niczego nam nie brakuje – mówiła.

Stępiński dodaje, że mimo, iż jest to mecz towarzyski, to każdy podchodzi do niego bardzo poważnie i zapewnia, że nikt nie odstawi nogi. – Dla nas każdy mecz jest jak o punkty. Chcemy pokazać, że warto stawiać na futbol kobiecy, ta dyscyplina stale się rozwija. Zrobimy wszystko, aby zafundować kibicom ciekawe i fajne widowisko – mówił. – Mam nadzieję, że tę passę zwycięskich meczów podtrzymamy w Łomży. Zapraszam wszystkich mieszkańców do przyjścia na stadion i głośnego dopingu – dodała Sikora.

Mecz Polska – Litwa zostanie rozegrany 12 czerwca na stadionie miejskim przy ul. Zjazd. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Wstęp wolny.

źródło: lomza.pl