FUTSAL EKSTRAKLASA / MOKS przegrywa z Pogonią’04 Szczecin

Start / Aktualności Futsal / FUTSAL EKSTRAKLASA / MOKS przegrywa z Pogonią’04 Szczecin

W drugim dzisiejszym meczu Futsal Ekstraklasy niespodzianka: beniaminek MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał z osłabioną kadrową Pogonią’04 Szczecin 1:3. Bohaterem meczu – bramkarz gości Daniel Szklarz, który strzelił zwycięskiego gola.

A Pogoń’04 świetnie zaczęła mecz w Białymstoku. W 2 minucie Mateusz Jakubiak wykorzystał błąd rywala i przyjął piłkę przed bramkarzem Słonecznego Stoku. Mocno uderzył lewą nogą, futsalówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Ale gospodarze bardzo szybko wyrównali – w zamieszaniu pod bramką szczecinian Mateusz Lisowski niemal wepchnął piłkę do bramki. Mecz toczył się przy przewadze gospodarzy, ale Słoneczny Stok często w ataku wspomagał się bramkarzem Norbertem Jendruczkiem. W 14 minucie golkiper gospodarzy znów wyszedł, oddał strzał, ale… nie zdążył wrócić do bramki – bramkarz Pogoni’04 Daniel Szklarz pokonał go strzałem przez całe boisko.

W drugiej połowie nadal przewaga należała do gospodarzy. Goście nastawili się na kontry i starali się nie zrobić prostego błędu. I to się udało. Wynik meczu na 12 sekund przed końcem ustalił z przedłużonego rzutu karnego Daniel Maćkiewicz. Było to pierwsze zwycięstwo i pierwsze punkty szczecinian.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Pogoń’04 Szczecin 1:3 (1:2)

Bramki: Lisowski (3) – Jakubiak (2), Szklarz (14), Maćkiewicz (40-karny)

źródło: futsalekstraklasa.pl

Zdjęcia: fot. Maciej Gilewski. Agencja Fotograficzna 058sport.pl