Dzieci z woj. podlaskiego będą miały szansę zagrania na PGE Narodowym. Rozpoczynają się finały wojewódzkie największego turnieju dla dzieci w Europie

Start / Aktualności Młodzieżowe / Dzieci z woj. podlaskiego będą miały szansę zagrania na PGE Narodowym. Rozpoczynają się finały wojewódzkie największego turnieju dla dzieci w Europie

11 i 12 kwietnia rozegrane zostaną finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie podlaskim. Poznamy wtedy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12. Mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 wystąpią w finale ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Do trwającej,XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Zmagania chłopców i dziewczynek w kategoriach do lat 8, 10 i 12 zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Teraz przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, które w województwie podlaskim zostaną rozegrane 11 i 12 kwietnia na stadionie OSiR przy ul. Mariańskiej31 w Sokółce.

 

Podczas dwóch dni rozgrywek zobaczymy w akcji 649 zawodników z 17okręgów, czylinajwiększe piłkarskie talenty wśród dziewcząt i chłopców z województwa. Najliczniejszą reprezentacją mogą pochwalić sięBiałystok i Łomża oraz okręgibielski i wysokomazowiecki.Łącznie na finałach w Sokółce pojawi się aż75 drużyn, z czego najwięcej – 31zespołów – zagra w najstarszej kategorii wiekowej.

 

Drodzy zawodnicy, drogie zawodniczki, zaczyna się wielka zabawa. Zaczyna się walka o wyjazd do Warszawy na Finały Ogólnopolskie. Trzymam kciuki za wszystkich, bawcie się dobrze i czekamy na Was w Warszawie. Niech wygrają najlepsi – kibicujeuczestnikomZbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wielkie piłkarskie święto i niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników oraz wspierających ich kibiców. Chłopcy i dziewczynki z całego kraju będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami, a trenerzy, rodzice oraz kibice na własne oczy zobaczą, jak rozkwitają talenty przyszłych reprezentantów Polski. Na wszystkich uczestników czekać będą medale, nagrody i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko to przy fantastycznej oprawie rozgrywek i w doskonałej atmosferze fair play.

Tymbark już od ponad 11 lat zachęca dzieci do uprawiania sportu i grania w piłkę nożną. Dzięki Turniejowi „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dzieci z każdego województwa w Polsce mają szansę na udział w tej prestiżowej imprezie, a co za tym idzie zaprezentowanie swojego piłkarskiego talentu. Historia Turnieju pokazuje, że takie rozgrywki mogą być początkiem piłkarskiej przygody, która swój finał będzie mieć w dorosłej Reprezentacji Polski, o czym świadczą przykłady Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego. Mamy nadzieję, że wśród tegorocznych uczestników znajdą się ich naśladowcy, ale pamiętajmy, że wszystko zaczyna się od pasji oraz dobrej zabawy i właśnie tego życzę finalistom rozgrywek wojewódzkich– mówiKrzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex.

 

Finały Wojewódzkie wyłonią mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiastnajlepsze zespoły do lat 10 i 12 z każdego regionu wywalczą przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w naszym kraju wywalczą nie tylko wyjątkowy Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na meczPolska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

 

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

 

Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

 

Honorowy patronat nad XVII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda.Patronat nad Turniejem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki orazMinisterstwo Edukacji Narodowej.

 

Partnerem Turnieju w województwie podlaskim jest firma TEDI.

 

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

 

Dodatkowe materiały (w tym zdjęcia, listędrużynoraz wypowiedź audio prezesa Bońka) znajdują się na Dropboxie: http://bit.ly/2nAS8bY