35 mln zł na wsparcie certyfikowanych szkółek! Ministerstwo Sportu rozstrzygnęło konkurs

Start / Aktualności Młodzieżowe / 35 mln zł na wsparcie certyfikowanych szkółek! Ministerstwo Sportu rozstrzygnęło konkurs

To już pewne! Blisko 600 podmiotów wyróżnionych gwiazdką w Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich otrzyma w 2020 roku 35 milionów złotych od Ministerstwa Sportu.

Wielomiesięczna ciężka praca Polskiego Związku Piłki Nożnej i szkółek piłkarskich przyniosła efekt. 28 kwietnia Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki konkursu na Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich na 2020 rok.

Za pośrednictwem PZPN, który został operatorem programu, do prawie 600 szkółek, w których pod okiem prawie 4 tysięcy trenerów szkoli się około 60 tysięcy dzieci i młodzieży, trafi w tym roku 35 milionów złotych. To największy w historii resortu budżet na upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży konkretnej dyscypliny sportu.

– Mam nadzieję, że tak duże wsparcie ze strony ministerstwa pozwoli rozwijać się zawodnikom, którzy są na początku swojej kariery sportowej. Wierzę, że w przyszłości dzięki temu pojawią się tak wybitni zawodnicy, jak np. Robert Lewandowski – powiedziała minister Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Najważniejszym założeniem Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego. Dzięki programowi rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez PZPN znalazły się w elitarnym gronie szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.